Tech Data celosvětově zvýšila zisk, obrat klesl

Tech Data Corporation, globální broadline distributor a mateřská firma tuzemské Tech Data Distribution, oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku. Jak se problémy světové ekonomiky odrazily na distribučním gigantovi, který působí ve více než 100 zemích světa?Tech Datě se podařilo zvýšit zisk, obrat ovšem poklesl téměř o miliardu dolarůOficiální oznámení distributora hodnotí hospodářské výsledky Tech Daty velmi pozitivně zejména z pohledu manažerů firmy. Důvodem je to, že se i přes pokles obratu podařilo dosáhnout navýšení zisků. Celkový obrat Tech Data Corporation za druhý fiskální kvartál, který skončil 31. 7. 2009, představoval 5,183 mld. amerických dolarů. Firma přitom dosáhla zisk 53,7 milionů dolarů.

V loňském roce za stejné období společnost utržila 6,166 mld. dolarů, zisk se však pohyboval na úrovni 42,2 milionů. Z hlediska obratu tak jde v letošním roce o pokles 19 %, zisk rostl o 27 %.

„I ve ztížených ekonomických podmínkách si vedeme dobře. Výsledky za druhé čtvrtletí výrazně překročily naše očekávání a potvrdily smysl naší strategie, která se opírá především o zefektivnění nákladů na řízení zásob a rozumný odhad prodeje námi distribuovaných produktů," komentoval zveřejněné výsledky CEO Tech Data Corporation Robert M. Dutkowsky.

Založení Tech Data Corporation se datuje do roku 1974. V současnosti obsluhuje více než 100 tisíc zákazníku ve více než 100 zemích světa. V loňském fiskálním roce, který skončil 31. 1. 2009 dosáhla obratu 24,1 mld. dolarů.

Firma Tech Data Distribution působící v Česku a na Slovensku vyrostla na základech firmy založené v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. Tech Data Distribution v roce 2008 dosáhla obratu 6,4 mld. Kč.Komentáře