Specializovaný distributor Itancia otevírá pobočku v ČR a Polsku

Společnost Itancia, distributor zaměřený na podnikovou komunikaci, otevírá pobočky v Polsku a České republice, které bude sloužit také pro slovenský trh. Distributor tak chce posílit svou pozici ve východní Evropě.Specializovaný distributor Itancia otevírá pobočku v ČR a PolskuFrancouzská skupina Itancia, specializovaný distributor profesionálních komunikačních řešení a služeb s přidanou hodnotou, posiluje svou pozici ve východní Evropě otevřením polské pobočky ve Varšavě a česko-slovenské pobočky v Praze.

Ve všech třech zemích se Itancia stala autorizovaným distributorem pro komunikační technologie Siemens.

Po akvizici německé společnosti Partners In Europe a švýcarské firmy Egtel v listopadu 2010 distributor expanduje dále na východ.

Otevření těchto dvou poboček nám umožní posílit pozici hlavního distributora Siemensu v regionu EMEA,“ uvedl v tiskovém oznámení Yann Pineau, prezident skupiny Itancia.

Distributor v oznámení uvedl, že obě pobočky nabídnou systémovým integrátorům největší evropský sklad second-handového a ekologicky recyklovaného telekomunikačního vybavení. Záměrem je nabídnout výhody z nízkonákladových produktů, zvýšení životnosti instalovaných řešení a zachování marží.

Systémoví integrátoři budou také moci využít servisních služeb Itancie, která má dle svých slov největší nezávislé servisní centrum v Evropě pro telekomunikační a síťové řešení.

O skupině Itancia

Itancia je distributor s přidanou hodnotou a specialista na profesionální komunikační řešení s více než 2 500 prodejními partnery (prodejci, systémoví integrátoři, VAR, servisní společnosti a operátoři). Činosti společnosti zasahují do čtyř strategických oblastí:

  • Distribuce IT hardwaru, telekomunikací a síťové infrastruktury.
  • Prodej ekologicky recyklovaných produktů.
  • Opravy elektroniky průmyslových a IT zařízení.
  • Logistika

Centrála společnosti je umístěna v Paříži. Dále do skupiny náleží 2 výrobní a opravná centra a 8 poboček rozmístěných v České republice, Itálii, Německu, Polsku, Španělsku, Švýcarsku, Portugalsku a Tunisku.

Společnost v prohlášení zatím neuvedla bližší kontakty na pobočku v Praze. Další informace naleznete přímo na webu společnosti Itancia. Distributora můžete kontaktovat na této adrese: Itancia, Průmyslová 7, 102 00 Praha 10. Kontaktní osobou je Aleš Petelík (+420 732 774 444).

Zdroj: ItanciaKomentáře