Skype kupuje GroupMe kvůli text messagingu

Společnost Skype oznámila nákup startupu GroupMe, který nabízí bezplatný skupinový messaging a konferenční hovory.

Skype kupuje GroupMe kvůli text messaginguSkype kupuje GroupMe kvůli text messaginguSkype, který je akvírován Microsoftem, kupuje GroupMe za blíže neurčenou částku. Společnost GroupMe vyvíjí aplikaci pro iPhone, BlackBerry a smartphony s OS Android. V červenci také představila aplikaci pro Windows  Phone 7. Pro uživatele mobilních telefonů ve Spojených státech je k dispozici i služba SMS.

GroupMe nedávno uvedla novou verzi aplikace, která podporuje přímý messaging osobám uvnitř skupiny, a „otázky“, jež mohou být směřovány několika lidem, členům skupiny, všem známým uživatelům, nebo publikovány přes Twitter a Facebook.

GroupMe 3.0 uživatelům umožňuje také spravovat skupiny, posílat zprávy, sdílet fotografie a pokládat otázky z webu bez potřeby stahovat aplikaci.

Skypu, který nabízí hlasové a video služby, akvizice umožní dodávat skupinám také text messaging. Prostřednictvím nákupu pokračujeme ve svém úsilí poskytovat multi-modální a multiplatformní komunikační služby, uvedl Skype.

GroupMe nebo SkypeMe?

Tým akvírované společnosti zůstane v New Yorku, kde bude pracovat na samostatné aplikaci. „Hlavním rozdílem je, že teď budeme mít přístup ke 175 milionům měsíčně připojených uživatelů Skypu,“ uvedla společnost GroupMe na blogu.

Skype zatím nesdělil, zda se GroupMe stane součástí jeho služeb, nebo bude pokračovat jako samostatná služba pod vlastní značkou.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře