Robinco CS plně integrováno do firmy Konica Minolta

Konica Minolta dokončila akvizici společnosti Robinco CS, na které se zástupci obou společností dohodli 1. 12. loňského roku, kdy česká pobočka Konica Minolta převzala 100 % akcií tohoto dodavatele digitálních kopírek, tiskáren a strojů pro zpracování korespondence.

Robinco CS plně integrováno do firmy Konica MinoltaRobinco CS plně ve vlastnictví Konica Minolta Dokončení akvizice by mělo pomoci české pobočce Konica Minolta k dalšímu růstu obratu, který v loňském roce dosáhl rekordní výše 1,5 miliardy korun. Pomůže také posílit oblast prodeje kancelářských strojů.

Robinco CS působilo na českém trhu od roku 1993 a před akvizicí dosahovalo ročního obratu okolo 100 milionů korun při 50 zaměstnancích. Soustředilo se zejména na prodej a servis digitálních multifunkčních strojů, tisových zařízení a strojů pro zpracování korespondence.

Podařilo se nám integrovat zaměstnance do struktury naší společnosti a jsme rádi, že se můžeme opřít o řadu kvalitních osobností i zajímavé obchodní know-how, které si Robinco CS na českém trhu vybudovalo. Akvizice nám umožnila spojit síly a být úspěšnější u zákazníků, kde jsme dosud vystupovali samostatně v konkurenčním prostředí, uvedl v oznámení Jiří Skopový, obchodní ředitel společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: © pab_map - Fotolia.com

Komentáře