Připravili jsme tištěný speciál ChannelWorld 2010/4

Vážení čtenáři, připravili jsme pro vás čtvrtý letošní tištěný speciál, který vyjde 19.11. Stejně jako konference a partnerská setkání v posledních měsících vám ChannelWorld přináší nové obchodní příležitosti. Co najdete v aktuálním čísle a jaké máme plány pro příští rok?Tištěný speciál ChannelWorld 2010/4Úvod do listopadového speciálu jsme věnovali Patricku McGovernovi. Majitel vydavatelství IDG a analytické společnosti IDC navštívil Prahu a podělil se s námi o zkušenosti s podnikáním v celosvětovém měřítku.

přehledu partnerských portálů výrobců ICT se dočtete, jak zefektivnit spolupráci s výrobci prostřednictvím internetu a jak posílit prodejní aktivity. Zjednodušte si cestu do partnerských a motivačních programů a zjistěte, jaké další formy podpory partnerské portály nabízejí.

V on-line duchu se nese i komentář Jana Mazala o prodejních příležitostech, které přináší pronájem e-shopů. Zvažte, jaké riziko při navýšení prodejů musíte nést a zde jej nelze „hodit“ na distributora. Více o možnostech prodeje na internetu naleznete v článku srovnávajícím nabídku B2C e-shopů v České republice i na Slovensku.

Jaké jsou plány nadnárodního distributora Tech Data Distribution po změnách ve vedení  jsme zjišťovali v rozhovoru s Tomášem Cíglerem, generálním ředitelem společnosti, a Jaroslavem Salvou, ředitelem divize Azlan.

Na Canalys Channel Forum jsme se dozvěděli, že evropské strategie výrobců reagují na potřebu mobility a cloud. Jaké jsou vize výrobců ICT pro partnerský kanál a jaký vývoj trhu předpovídají analytici?

Studie GfK odhalila vývoj prodejů monitorů v prvním pololetí roku 2010. O které modely je na trhu zájem, a u kterých poptávka slábne? Podrobněji jsme se seznámili s aktuální nabídkou výrobců Samsung a Benq.

Na bitevním poli IT Gladiátorů se proti sobě postavili zástupci výrobců bezpečnostního softwaru Lukáš Raška za společnost AVG a Vladimír Špička za společnost Symantec a software Norton. Kdo lépe obhájí bezpečnostní řešení ve vaší nabídce?

Pro prodejce s přidanou hodnotou jsme v sekci VAR připravili argumenty, které vám pomohou uspět při dodávkách tiskových řešení do segmentu malých a středních firem. V přehledu tiskových řešení naleznete produktové novinky, služby i řešení pro vaše zákazníky. Marcel Divín blíže představil nabídku společnosti Epson a Zdeněk Bárta pro nás okomentoval vývoj trhu tiskáren v ČR.

Intelek získal výhradní distribuci síťových prvků Maipu pro Polsko, ČR a SR. Co nový výrobce nabídne tuzemským prodejcům a dodavatelům služeb v oblasti networkingu nám prozradili Radim Končítek a Barke Ibrahi.

Placený ChannelWorld? Získejte ho zdarma

S tištěným speciálem jste se mohli setkat také na řadě konferencí a partnerských setkání, kterými byly poslední dva měsíce nabité. Nebude tomu jinak ani do budoucna, do schránky jej však již nebude možné získat bezplatně registrací do uzavřené sekce webu. Tištěné speciály ChannelWorldu budou v roce 2011 nově zpoplatněny cenou 100 Kč (4 eura)/číslo. Dosud zaregistrovaní čtenáři budou speciál samozřejmě dostávat i nadále za stejných podmínek jako při registraci. Benefitem pro nově zaregistrované zůstane měsíční informační mailing a přístup k uzavřeným částem webu.

Pokud tištěný speciál neodebíráte a rádi byste, máte stále příležitost jej získat zdarma hlasováním v anketě ChannelWorld Awards 2010do 31. 1. 2011. V anketě můžete jako prodejci, dodavatelé služeb a profesionálové v oblasti distribučního trhu ohodnotit svou letošní spolupráci s distributory a výrobci na českém a slovenském trhu. Kromě ChannelWorldu zdarma pro každého hlasujícícho jsme spolu s partnery připravili ceny pro vylosované v hodnotě přes 150 000 korun.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter Channel News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, o čem si chcete přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na ChannelWorld@idg.cz a do předmětu uveďte "Tip pro ChannelWorld".

Stejně jako konference a partnerská setkání v posledních měsících vám ChannelWorld přináší aktuální přehledy a nové obchodní příležitosti


Komentáře