Připoj se k Intel Technology Provider

Intel Technology Provider je partnerský program, ke kterému se mohou připojit bezplatně všechny firmy, prodávající výrobky firmy Intel a řešení, ve kterých jsou použity. (PR článek)

Připoj se k Intel Technology ProviderProgram ITP ve své podstatě podporuje prodejce, poskytuje jim široký sortiment nástrojů umožňujících zlepšení prodejních výsledků.

Historicky byl partnerský program Intelu určen pro firmy, nakupující komponenty a vyrábějící své vlastní počítače, servery nebo notebooky.

Od minulého roku program ITP ve stále větším rozsahu podporuje prodej mobilních řešení založených na procesorech Intel Core™. V rámci tohoto programu prodejci mohou shromažďovat body ITP za nákup právě těchto výrobků od největších distributorů notebooků. Jsou to firmy: AT Computers, ABC Data, Tech Data a ASBIS.

Registered, Gold, Platinum, tedy tři úrovně participace

Programu Intel Technology Provider je možné se zúčastnit na různé úrovni participace.

Registered - prakticky každý prodejce výrobků Intel, nebo zařízení (včetně notebooků) s komponentami dodavatele – může získat status Registered. Stačí vyplnit a odeslat žádost o účast na programu.

Gold - druhá úroveň s ohledem na pokročilost. Pro to, abyste se stali zlatým partnerem v programu ITP, musíte mít kromě předchozí registrace rovněž odpovídající úroveň znalostí. Na této úrovni musíte mít nejméně dva zaměstnance, kteří díky absolvovaným školením nabízeným v rámci programu ITP získali dohromady nejméně tři certifikáty Expert, potvrzující jejich odbornost.

Platinum - nejvyšší úroveň účasti v programu ITP. Pro její získání musí firma zaměstnávat nejméně čtyři zaměstnance, kteří nashromáždili 6 certifikátů Expert. Druhé důležité měřítko je překročení prodejní hranice u komponent nakupovaných od autorizovaných distributorů a počítačových systémů s komponentami Intel.

Jaké výhody získáte na základě získaného statusu?

Registered

 • přístup do centra prodejců firmy Intel a k věstníkům
 • účast na online školeních a webinářích
 • možnost využívat standardní technickou podporu a nástroje „Zeptej se Intelu“

Gold

 • podpora ze strany firmy Intel (přímý kontakt se zástupcem firmy)
 • členský certifikát Gold Partner
 • marketingové materiály a uvedení v katalogu prodejních míst
 • možnost účasti na seminářích Intel Channel Conference
 • přístup k technické podpoře a možnost využívat iniciativu Intel Enabled Solutions Acceleration Alliance (ESAA)

Platinum

Kromě všech výhod dostupných v úrovních Registered a Gold, mají partneři Platinum:

 • přístup na speciální akce organizované firmou Intel
 • právo účasti na konferencích Intel Platinum Summit
 • možnost používat nástroj „Proč se vyplatí koupit“
 • dostávají odznaky a materiály pro partnery se statusem Platinum a pozvánky na účast v programu Intel Inside.

 

Tři nejdůležitější výhody, vyplývající z účasti na Intel Technology Provider:

1) Body ITP

Nákup komponent Intel nebo značkových produktů s těmito komponentami u vybraných distributorů* umožňuje shromažďovat body ITP (dříve FLEX+). Tyto body jsou shromažďovány automaticky, lze je vyměnit za mnoho atraktivních a cenných odměn.

Novinkou v programu je možnost výměny bodů ITP za poukazy, které lze použít při nákupu notebooků s procesory Intel Core (k dispozici jen u vybraných distributorů)

2) Pokročilý program záruční výměny AWR

AWR je k dispozici pouze pro partnery se statusem Gold a Platinum, umožňuje výměnu poškozených komponent Intel do 48 hodin!

3) Online školení a konference ICC

Partneři v programu ITP mají přístup k širokému sortimentu školení – dvakrát ročně organizovanému cyklu konferencí ICC a k velice rozsáhlému sortimentu online školení přístupných na stránkách programu ITP.

Více informací na téma programu Intel Technology Provider najdete na stránkách www.intel.com/reseller. Kontakt v záležitosti programu:

Anna Dopieralska, anna.dopieralska@cee.rco-intel.com, tel. +48 22 203 31 07

Zjistěte, co je nového v programu.
Úvodní foto: intel

Komentáře