Případová studie: Vůně digitální éry aneb parfumerie FAnn s Philips Professional Display Solutions

Síť prodejen FAnn parfumerie je nejstarší maloobchodní sítí s beauty produkty v České republice. V rámci redesignu svých prodejen se rozhodla inovovat propagaci produktů prostřednictvím digitálních displejů. Požadavky na nový digitální systém prezentace nejlíp uspokojil Philips Professional Display Solutions (partnerský příspěvek).

Případová studie: Vůně digitální éry aneb parfumerie FAnn s Philips Professional Display SolutionsFAnn parfumerie byla založena v roce 1991 a dnes společnost ročně obslouží půl milionu zákazníků. Netvoří ji pouze 42 prodejen, ale i čtyři specializované salony krásy. Všechny produkty si klienti snadno objednají i prostřednictvím e-shopu www.fann.cz. Společnost dokázala obstát v silné konkurenci zahraničních značkových prodejen díky své kreativitě a odhodlání inovovat – i v digitální oblasti.

V rámci své strategie zkvalitňování služeb zákazníkům a partnerům se FAnn rozhodla změnit design svých prodejen a při tom také zapracovat na prezentaci nabízených produktů. Postupně tak nahrazuje staré formy propagace novými digitálními obrazovkami. Rozběhlo se proto výběrové řízení, ze kterého jako vítěz vzešla společnost Philips Display Solutions.

Požadavky na nový systém

Jedním z prvních požadavků na nový digitální systém prezentace byla schopnost promovat produkty nabídky napříč celou sítí prodejen a celkově udělat nabídky produktů flexibilnějšími. Dalším požadavkem byla centrální správa, která by byla snadná na ovládání, ale zároveň by poskytla podrobné reporty a data pro správce systémů. A posledním důležitým parametrem byl rozsah požadovaných velikostí obrazovek (22‘‘ až 55‘‘).

Společnost FAnn zvolila řešení společnosti Philips, která nabízí dostatečně široké portfolio monitorů a profesionálních displejů. Centrální správu celé sítě pro Philips dnes zajišťuje na míru navržený řídicí software ArtemisOne, který vyniká robustností, jednoduchou a přehlednou správou. Celý systém je navíc dostupný za velmi příznivou cenu.

Prodejna FAnn vybavená panely Philips

Kompletní obnova včetně SW

Cílem je vybavit celou síť prodejen FAnn digitálním řešením zobrazování obsahu od společnosti Philips. Vybavení dodala jako partner společnost Fiftyfree. Celkový počet nainstalovaných panelů dosáhne kolem 300 kusů. V první etapě již bylo nainstalováno kolem třiceti panelů různých velikostí. Displeje je možné současně ovládat cloudovým softwarem ArtemisOne.

Správce systému prostřednictvím softwaru obslouží jak technickou část, tedy nastavování hardwaru (úprava jasu, kontrastu, barvy, hlasitosti, plánování provozu obrazovek), tak i provoz a organizaci zobrazovaného obsahu. Odpovědný pracovník má možnost téměř okamžitě měnit obsah podle akčních produktů nebo dopředu plánovat zobrazovaný obsah. ArtemisOne umožňuje snadné řízení celé sítě zobrazovačů z jedné ovládací konzole, se všemi potřebnými daty dostupnými na pár kliků.

Unikátnost řídicího systému spočívá v tom, že obsahuje i fotografie z pozice umístění. Správce systému tak přesně ví, o kterou plochu jde nebo při jaké teplotě operuje. Díky jednoduchému grafickému zobrazení okamžitě vidí, která plocha funguje správně (zelená) nebo kde je nějaký problém (červená). Navíc má možnost definovat konfigurační soubory, které obsahují jednoduché možnosti nastavování celých skupin obrazovek, kdy se požadované parametry zavedou pouze na jedné z nich a systém toto nastavení pošle do všech obrazovek v síti nebo podle libosti pouze vybraným obrazovkám. Vše pak lze přehledně exportovat do reportů v Excelu pro další rozhodování.

Reference

Prodejna FAnn vybavená panely Philips

„Ve FAnn vždy hledáme cesty pro další rozvoj našich služeb. Díky společnosti Philips jsme se teď přenesli do digitální éry, která nám i našim zákazníkům nabízí nové možnosti propagace produktů a zapojení do dění. Nové panely nám přinesly úsporu nákladů a usnadnění práce s nabídkou produktů. Navíc díky prvotřídnímu reportingu máme dostatek informací pro marketingová a strategická rozhodnutí,“ uvedl Radek Voňavka, výkonný ředitel sítě FAnn.

B2B řešení a profesionální displeje mají ve společnosti Philips na starosti Jana Robešová, Leoš Lemberk a Milan Krejzlík.

„Při návrhu celého řešení zobrazování se řídíme především požadavky a potřebami našich zákazníků. Celý systém může být pro každého klienta přizpůsoben na míru, s ohledem na jeho potřeby,“ uvedl Milan Krejzlík ze společnosti Philips, divize Professional Display Solutions.
Úvodní foto: MMD

Komentáře