Polycom sjednocuje partnerské programy do jednoho

Společnost Polycom, výrobce řešení pro video-spolupráci, spustila program Polycom Partner Network, ve kterém slučuje všechny dosavadní programy do jednoho globálního rámce, který zastřeší na 7 000 channel a aliančních partnerů.

Polycom sjednocuje partnerské programy do jednohoPolycom sjednocuje partnerské programy do jednohoSoučástí nového programu Polycom Partner Network je program pro ISV, který umožňuje využít otevřená API a SDK kity pro vytváření řešení, která integrují nebo spolupracují s platformou Polycom RealPresence.

Výrobce uvádí také označení „Polycom Ready“ a „Polycom Powered“ pro technologické partnery, kteří integrují nebo vestavují software Polycomu do svých zařízení, produktů a dalších aplikací.

Polycom současně redesignoval portál PolycomConnect, který má nyní partnerům pomoci rychleji najít potřebné zdroje.

 

Sedm nových partnerských kategorií

  • Technology Partners – samostatní výrobci softwaru, hardwaru a společnosti specializující se na určitou vertikálu, kteří se chtějí spojit s Polycomem při vývoji produktů a řešení.
  • Developers – ISV, kteří nabízejí komplementárí řešení postavená na standardech nebo API/SDK.
  • Distributors – distribuční partneři poskytující služby s přidanou hodnotou dodavatelům řešení v oblasti prodeje, správy objednávek, marketingu, technické podpory apod.
  • Solutions Advisors – reselleři s přidanou hodnotou, kteří obsluhují zákazníky od návrhu řešení přes instalaci po navazující podporu.
  • System Integrators  - „Dodavatelé obecně“ – systémoví integrátoři, kteří pomáhají navrhnout, plánovat, integrovat a nasadit otevřená řešení jednotné komunikace.
  • Service Providers – partneři, kteří vlastní fyzickou síť anebo pronajímají přenos v rámci svého byznysu prodeje síťových služeb.

Logo „Polycom Ready“ mohou využít výrobci, jejichž zařízení a softwarové aplikace fungují s řešeními Polycom RealPresence. V současné době se jedná například o společnosti HP, HTC, Lenovo, Motorola, Samsung a další.

Partneři, kteří splní podmínky pro použití loga „Polycom Powered“, s ním mohou označit řešení, která integrují nebo vestavují aplikace nebo technologie Polycomu.

Nový partnerský portál Polycom Connect je dostupný přes web společnosti Polycom. Program je otevřený také českým a slovenským partnerům.

Zdroj: Polycom, ChannelWorld
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře