Podpora pro datové schránky nyní přes Facebook

Informační systém datových stránek nyní komunikuje s uživateli prostřednictvím svého profilu na komunitní síti Facebook. Budete sdílet zkušenosti s ostatními firmami a podnikateli?Podpora pro datové schránky nyní přes FacebookMinisterstvo vnitra bude prostřednictvím profilu datových schránek na Facebooku předávat podnikatelům a firmám aktuální informace a novinky.

Tyto oficiální stránky mají podle tiskového prohlášení sloužit také jako kontaktní místo či poradna, kde mohou návštěvníci pokládat otázky týkající se datových schránek.

Telefónica, provozovatel služby, uvedla že: „Oficiální stránky datových schránek se tak stanou centrem nejen pro jejich příznivce, ale hlavně místem, kde budou moci běžní uživatelé navzájem sdílet zkušenosti a získávat tak další tipy, jak si díky datové schránce usnadnit komunikaci.“

Registrace na Facebooku nutná

Zásadní nevýhodou pro případné zájemce o využití aktivní komunikace na těchto stránkách je nutná registrace na Facebooku. Nepřihlášení uživatelé mohou pouze číst obsah, nemohou však přidávat vlastní dotazy či jinak reagovat.

Společnost Telefónica v tom však problém nevidí. „Uživatelů datových schránek stále přibývá a vzhledem k tomu, že roste také trend vyhledávání informací přes sociální sítě, je Facebook ideálním prostředkem, jak navázat užší kontakt s jejich uživateli,“ uvedl v tiskovém oznámení Radek Šindelář, manager pro oblast veřejné správy, Telefónica Czech Republic.

Ti, kteří se nechtějí registrovat na Facebooku, mohou využít telefonické nebo elektronické poradny přímo na webu datových schránek. Oficiální stránky datových schránek na Facebooku naleznete zde.

Zdroj: Telefónica, ChannelWorldKomentáře