PayU se odděluje od Aukra

Společnost PayU ČR, provozovatel stejnojmenné platební brány, se odděluje od skupiny Allegro Group, pod kterou spadá i obchodní portál Aukro. Jaké má plány?

PayU se odděluje od AukraPayU se odděluje od AukraPayU nově spadá pod mezinárodní skupinu PayU Group se sídlem v Nizozemsku, která zastřešuje národní poskytovatele platebních řešení ve střední a východní Evropě. Zařazením do skupiny společnost získává její know-how a infrastrukturu pro zpracování plateb.

Na českém trhu provozovatel platební brány za 1. pololetí roku 2012 očekává obrat nad hranicí 1 miliardy korun.

Osamostatnění  od Allegro Group představuje strategický krok v transformaci PayU. „Oddělením od Allegro Group se můžeme lépe soustředit na klíčovou oblast našeho podnikání – zajišťování platebních transakcí, které jsou spojené s mnohem vyššími bezpečnostními riziky – a přinášet zákazníkům to nejkomplexnější platební řešení v oblasti e-commerce,“ vysvětluje důvody oddělení ředitel PayU ČR Gabriel Kalapoš ve zprávě médiím.

V současnosti nabízí PayU ČR provozovatelům e-shopů a dalších internetových služeb řešení s deseti platebními metodami včetně plateb kartou a on-line převodů.

Za období duben 2011 až březen 2012 zaplatili přes platební bránu PayU ČR zákazníci za zboží a služby více než 660 milionů Kč, uvádí společnost.

Zdroj: PayU

Úvodní foto: © Edyta Pawlowska - Fotolia.com

Komentáře