PayPal propouští a mění vedení ve střední a východní Evropě

Společnost PayPal Central & Eastern Europe oznámila změny v struktuře vedení společnosti. Na globální úrovně v rámci reorganizace PayPal propustí 325 zaměstnanců.

PayPal propouští a mění vedení ve střední a východní EvropěPayPal: Damien Perilat, Ganna Yevtushenko, Matt KomorowskiŘeditelem PayPal Central & Eastern Europe se stává Damien Perillat. Pod jeho vedením nastupují Matt Komorowski a Ganna Yevtushenková, kteří budou zodpovědní za prodej a obchodní rozvoj společnosti ve střední a východní Evropě.

PayPal uvedl, že změny byly realizovány s ohledem na řízení růstu příjmů z mezinárodního obchodu, rozvoj služeb, založených na mobilní platformě, nebo průnik PayPal do offline světa kamenných prodejen.

Střední a východní Evropa je svědkem obrovského vzestupu elektronického obchodování v posledních několika letech... Jednou z priorit pro tento region bude rozvoj přes hraničního obchodu, který celosvětově představuje 25% TPV. Tento podíl je ještě větší v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl v oznámení Damien Perillat.

Nový tým bude zodpovědný za rozvoj mobilního bezkontaktního placení a uvedení platebního systému PayPal do kamenných prodejen v pobočkách PayPal ve střední a východní Evropě.

PayPal propouští

V pondělí prezident společnosti David Marcus oznámil, že PayPal propustí 325 zaměstnanců. Nejvíce se propouštění týká organizační části produktů a technologií – devět produktových skupin bylo sloučeno do jedné.

Místo toho, abychom se organizovali podle projektů, budou týmy dedikovány na produkty a zaměřeny na zákazníky – spotřebitele, vývojáře, malé podniky a velké retaily,“ uvedl David Marcus.

Dále dodal, že očekává, že tyto změny umožní PayPalu uvádět nové produkty rychleji než dříve.

Zdroj: PayPal, IDG News Service
Úvodní foto: PayPal

Komentáře