PayPal nevyžaduje platební kartu v dalších třech zemích

Možnost používat platební systém PayPal jako virtuální peněženku, kterou lze dobíjet z běžného účtu v bance bez platební karty, se z České republiky a Slovenska rozšiřuje dál na východ do dalších tří zemí.PayPal nevyžaduje platební kartu v dalších třech východoevropských zemíchPlatební systém PayPal rozšířil počet zemí, kde jeho uživatelé nepotřebují platební kartu. PayPal mohou používat jako virtuální peněženku, kterou lze rychle dobíjet z běžného účtu v bance. Již delší dobu toto možnost mají čeští a slovenští uživatelé.

Nyní PayPal mohou bez platební karty používat také slovenští, slovinští, maďarští a estonští uživatelé. „Od našich středoevropských a východoevropských zákazníků máme řadu signálů o důležitosti možnosti dobíjet jejich PayPal účty přímo z účtu bankovního,” uvedla ve zprávě pro média Ganna Yevtushenko, ředitelka společnosti PayPal pro obchod ve střední a východní Evropě.

Funkci dobíjení z běžného účtu v bance PayPal poskytuje ve spolupráci s Trust Pay, což je platební instituce licencovaná Slovenskou národní bankou. Specializuje se na procesování plateb kartami a na lokální bankovní transfery a bankovní transfery v reálném čase. Dobíjená částka se tak připisuje, podle zkušeností z fungování na českém trhu, prakticky okamžitě.

Na samotnou platbu přes PayPal nemá vliv, jestli jeho uživatel používá kredit nebo platební kartu. Za použití kreditu i karty může přes systém PayPal platit na všech 190 trzích, kde platební systém již funguje. Platby z kreditu tedy nejsou omezeny jen na transakce v rámci České republiky, Slovenska, Slovinska, Maďarska a Estonska.

Přestože samotný PayPal stále nemá lokalizováno své uživatelské rozhraní do středoevropských a východoevropských jazyků, tak pro zákazníky ke zmiňované službě spustil lokalizované weby s informacemi o dobíjení kreditu a seznamem bank, z nichž je možné provést okamžité dobití.

Adresy těchto informačních webů jsou následující:

PayPal dobíjení kreditem zavádí, protože podstatná část středoevropských a východoevropských uživatelů vnímá platbu kartou na internetu jako vysoké riziko, které nechce podstupovat. Díky možnosti nepoužívat platební kartu chce PayPal nabrat nové uživatele, což je dobrá zpráva i pro obchodníky, kteří hledají jednoduchý systém pro online platby k rozšíření nabízených platebních metod.


Zdroj: PayPal, ChannelWorld

Úvodní foto: PayPal, Trust PayKomentáře