PayPal koupil startup Card.io pro mobilní platby

Společnost Card.io vyvinula technologii pro skenování platebních karet prostřednictvím fotoaparátu v mobilním telefonu. PayPal ji chce dále využít pro svou elektronickou peněženku.

PayPal koupil startup Card.io pro mobilní platbyPayPal akvíroval startup Card.io pro mobilní platbyPayPal koupil firmu Card.io, vývojáře technologie pro použití fotoaparátů v mobilních telefonech pro skenování relevantních informací z platebních karet.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny. PayPal již používá technologii Card.io ve ve své mobilní platební technologii PayPal Here pro malé firmy a prodejce.

Jednoduše podržíte kreditní kartu proti telefonu a card.io automaticky přečte informace z karty přes fotoaparát,“ uvedl na blogu spoluzakladatel a CEO společnosti Mike Mettler.

Zaměstnanci společnosti Card.io se připojí ke globálnímu produktovému týmu PayPalu v San Jose, aby pomohli zprostředkovateli plateb „vytvořit nové zkušenosti pro zjednodušení využití digitální peněženky PayPal spotřebiteli i obchodníky,“ uvedl Hill Ferguson, viceprezident global product v PayPalu.

Současná technologie Card.io bude nadále dostupná vývojářům pro použité ve vlastních aplikacích, dodal Ferguson. Card.io na svém webu uvádí, že SDK pro Android a iOS také zůstane developerům k dispozici.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: PayPal, card.io

Komentáře