PayPal je možné v ČR dobíjet přímo z účtu (aktualizováno)

Elektronickou peněženku PayPal je nyní možné dobíjet přímo z běžného účtu bez použití platební karty. Tato služba funguje pouze ve třech zemích na světě.PayPal je možné v ČR možné dobíjet přímo z účtuPayPal a platební instituce Trust Pay oficiálně na český trh uvedli okamžité dobíjení svých účtů, které umožňuje klientům převést peníze z jejich vlastního bankovního účtu na jejich PayPal účet a platit on-line i bez kreditní/debetní karty.

Česká republika je po Slovensku, kde byla služba spuštěna začátkem března 2012, třetí zemí na světě, kde PayPal představil tuto inovativní službu, uvádí PayPal.

Tato novinka od PayPal umožňuje klientům převést peníze z jejich bankovního účtu na PayPal účet a platit on-line i bez kreditní karty. Dříve bylo pro převod peněz na účet PayPal nutné použít platební kartu a za převod byly účtovány poplatky.

Podpora tčí bank, další tři na cestě

Díky spolupráci s platební institucí Trust Pay probíhá dobití PayPal účtu bankovním převodem v reálném čase. Tuto službu aktuálně v české republice podporují Komerční banka, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, ČSOB.


Aktualizace 14. 3. 2012:

Česká spořitelna v reakci na zprávu společností PayPal a TrustPay vydala oznámení, ve kterém vyvrací poskytování těchto služeb: Česká spořitelna se důrazně ohrazuje proti lživým informacím společnosti Trust Pay, která bez vědomí ČS uvádí, že banka podporuje její řešení dobíjení PayPal. Česká spořitelna se společností Trust Pay v oblasti plateb PayPal nespolupracuje, nikdy nespolupracovala a ani spolupráci nepřipravuje.


Zavedení služby připravují údajně také Volksbank CZ, UniCredit Bank a GE Money Bank. Služba okamžitého dobití je také aktivní na Slovensku.

Jako hlavní výhody dobití PayPal účtu s Trust Pay společnosti uvádějí např. vyšší bezpečnost (při nákupu nejsou vyžadovány žádné osobní finanční údaje), možnost celosvětového nakupování (což zhoršuje pozici českých e-shopů), nulové poplatky za dobití.

Pro převod peněžních prostředků lze využít portál www.paypal-dobijeni.cz.

Zdroj: PayPal, Trust Pay, ChannelWorldKomentáře