Otestujte rychlost webu a on-line aplikací zdarma

Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra představila nový bezplatný online cloudový nástroj SpeedoftheWeb.org společnosti Compuware, jehož cílem je pomáhat vlastníkům webových aplikací zvyšovat rychlost jejich stránek.

Otestujte rychlost webu a on-line aplikací zdarmaOtestujte si rychlost webu zdarmaProvozovatelé a vlastníci webů mohou porovnat své produkty s přednastavenými ukazateli a dodat svým vývojářům podklady a doporučení pro zrychlení webových stránek.

SpeedoftheWeb pracuje se seznamem založeným na kritériích Alexa a Compuware, který obsahuje 1 000 světově nejnavštěvovanějších stránek.

Tento index je dále rozdělený podle odvětví - finance, zdravotnictví, cestování, e-komerce, média, sport a další.

Po zadání testované URL a kontaktních údajů SpeedoftheWeb vygeneruje report s 15 indikátory, KPI a doporučeními, jak zlepšit odezvu webové stránky. Umožní také porovnání těchto  KPI s konkurenčními weby v daném odvětví.

Záznam testované „session“ je možné přeposlat na vývojáře, kteří zde naleznou informace o fungování stránky, a to až na úroveň jednotlivých řádků JavaScript kódu, a mohou se tak zaměřit na výkonnostní problémy v řádu minut.

Funkčně je SpeedoftheWeb založený na cloudové architektuře Compuware dynaTrace.

Zdroj: Adastra

Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře