Ohlédnutí za Czech FTTx fórem 2009

Sloane Park, ryze velkoobchodní telekomunikační operátor, uspořádal minulý týden v Top Hotelu Praha již druhý ročník Czech FTTx fóra, které je určeno zejména lokálním poskytovatelům internetu. Kolik ISP akci navštívilo a jaký program je čekal?Poskytovatele internetu (ISP) zaujaly mimo jiné expozice partnerů FTTx fóraFórum se soustředilo na oblast budování moderních vysokorychlostních sítí umožňujících nárůst kapacity současného internetu. Jeho návštěvníci z řad ISP (internet service provider) měli příležitost seznámit se s novinkami ve společnosti Sloane Park a vyslechnout řadu odborných přednášek výrobců i distributorů.

V úvodní přednášce společnost Sloane Park, která konferenci již druhým rokem úspěšně pořádá, představila svou nabídku poskytovatelům internetu. Sloane Park působí jako čistě velkoobchodní operátor na území České republiky, kde vede přes 4 tisíce kilometrů optických tras a poskytuje přes 600 bodů předání služby (POP).Martin Hruška, generální ředitel Sloane Park, předává cenu šťastnému návštěvníkovi letošního FTTx fóra

Zástupci společnosti z řady novinek vyzdvihli například zajímavou příležitost pro menší poskytovatele internetu - využití dohledového centra (NOC) formou outsourcingu. K dispozici bude od 1. 7. 2009 a v první polovině příštího roku nabídne i možnost dohledu nad zařízením zákazníků včetně přístupu přes webové rozhraní. Současnými přednostmi má být zejména efektivnější komunikace se zákazníkem a profesionální tým s dlouhodobou zkušeností v oblasti telco.

Z dalších novinek operátor zdůraznil nasazení zesilovačů DWDM, monitoring provozu na uplinkách FlowMon nebo služby v podobě nabídky IPTV ve Šťastný výherce víkendu se sportovním vozem Porschespolupráci se společností CentroNet a hlasové služby poskytované v kooperaci s UPC.

Na úvodní přednášku navázali se svým výkladem partneři akce, mezi kterými se objevili například Optokon, CentroNet, RLC, Cisco nebo distributoři Vums Datacom a DNS.

Účastníci měli také možnost diskutovat o využití jednotlivých technologických prvků s odborníky z firem, které se specializují na vývoj pasivních i aktivních prvků a specializovaných aplikací, přímo u jejich stánků na akci. Nejvíce zájmu podle pořadatelů sklidily konkrétní informace o výhodách provozu IP televize a o monitoringu provozu sítí v souvislosti s platnou legislativou.

Martin Hruška, generální ředitel Sloane Parku uvedl: „Většina obyvatel si bude muset ještě na nějakou dobu na „optiku" vedoucí do jejich domácnosti počkat. Je však prospěšné, že odborně zaměřené firmy už dnes hledají cesty, jak celý proces urychlit. Jsme rádi, že takový postup můžeme právě FTTx fórem podpořit."

Konference se zúčastnilo 280 účastníků přímo v sále. Další stovky se průběžně připojovaly k přímému internetovému videopřenosu.

Účastníci FTTx fóra pozitivně hodnotili zejména témata konference a organizační zajištění celé akce, internetoví diváci pak profesionalitu a kvalitu přenosu zajišťovanou firmou VanCo.net. Záznam z konference můžete shlédnout zde. Webovou prezentaci společnosti Sloane Park a kontakty najdete na oficiální webové prezentaci tady.Komentáře