Obrat SWS rostl v roce 2010 o pětinu

Společnost SWS, distributor informačních technologií, dosáhla za předchozí rok obratu 5,5 miliardy Kč. Jak se dařilo SWS v produktových kategoriích?Obrat SWS rostl v roce 2010 o pětinuTržby distributora SWS dosáhly 5,47 miliardy Kč, což je nejvyšší hodnota v historii firmy. Meziročně vzrostl obrat společnosti o 20 %.

SWS podle Stanislava Skaličky, obchodního ředitele, dokázala využít příležitostí, které nabídl trh v pokrizovém období. „Náš výsledek je více než trojnásobný oproti růstu celého trhu, což považujeme za vynikající výsledek. Úspěšní jsme byli zejména v dodávkách do segmentu retailových a e-tailových řetězců, rostli jsme i v dodávkách pro resellerský trh,“ uvedl v tiskovém oznámení Stanislav Skalička.

Pokles trhu foto-video a růst SWS

Distributor prodal za loňský rok 172 000 noteboků a desktopů a deklaruje nejširší nabídku počítačového portfolia na trhu. Tiskáren SWS prodala za předchozí rok 100 000 kusů.

V oblasti foto a video si SWS za rok 2010 drží přední pozici po prodeji více než 140 000 fotoaparátů a videokamer. Tento segment podle SWS loni klesl o 20 %, přičemž se distributorovi podařilo navýšit prodeje o více než 15 %.

Mezi největší značky distribuované společností SWS patří např. Acer, Brother, Dell, Fujitsu, Lenovo, Lexmark, MSI a další. V současnosti má distributor v nabídce produkty od více než 150 výrobců a portfolio chce dále rozšířit.

Setkání dealerů v Čejkovicích se za rok 2010 umístilo mezi Top 3 partnerskými setkáními, které ChannelWorld vyhlašuje.

Zdroj: SWS, ChannelWorldKomentáře