O2 i Vodafone nabídnou rychlejší připojení k internetu přes VDSL

O2 zrychlí všem zákazníkům připojení přes DSL již v květnu, Vodafone nabídne až 25 Mbps pouze firemním klientům a od června.O2 i Vodafone nabídnou rychlejší připojení k internetu přes VDSL Telefónica O2 od 9. 5. 2011 zavádí novou technologii VDSL, u které slibuje rychlost stahování dat až 25Mbps a odesílání až 2 Mbps. Stávajícím zákazníkům O2 údajně zrychlí internet bez navýšení ceny. Se zavedením VDSL O2 představuje také nové tarify pevného internetu. Dostupnost a možnou rychlost internetu si budou moci všichni ověřit na stránkách www.zrychlujeme.cz.

Vodafone nabídne VDSL svým firemním zákazníkům od 1. 6. 2011 se stejnou uváděnou maximální rychlostí. Vodafone Internet VDSL 25 Mbps je v současnosti dostupný pro 30 % populace ČR.

VDSL (Very High Speed DSL) je technologie, která umožňuje rychlejší datový přenos přes existující telefonní vedení. K využití VDSL je potřeba pořídit si VDSL modem. VDSL technologie bude v ČR dostupná do 1,3 kilometru od ústředny. V této vzdálenosti se nachází zhruba polovina českých domácností. VDSL technologie je využívána ve více než třiceti zemích světa.

Zdroj: Teléfonica O2, VodafoneKomentáře