NetDirect kupuje od Ataxo vývoj affiliate systémů

NetDirect, český výrobce e-commerce řešení a člen skupiny Allegro Group, získal od společnosti Ataxo část firmy zaměřenou na vývoj affiliate systémů – nástrojů pro on-line marketing.

NetDirect kupuje od Ataxo vývoj affiliate systémůNetDirect kupuje od Ataxo vývoj affiliate systémůTrixam, část firmy Ataxo, v zahraničí známá také jako Multiprogram, je reklamní partnerský provizní systém systém, který již využívají například na servery polského obchodního portálu Allegro a české Aukro, které spadají pod stejnou skupinu.

NetDirect ani Ataxo podmínky ani cenu transakce nezveřejnily. Cílem transakce je výhledové posílení aktivit NetDirectu tak, aby v budoucnu mohl svým klientům poskytovat moderní nástroj internetového marketingu, a to na všech trzích, kde již operuje nebo kam se na vstup chystá, uvedl v oznámení NetDirect.

Affiliate systém umožňuje partnerským serverům umisťovat reklamní bannery či textová sdělení na své stránky, a získávat tak dodatečný příjem v podobě provizí z uživatelů, kteří z těchto stránek přijdou a uskuteční konverzi.

Postupně bychom systém rádi zdokonalili a naplno rozšířili v rámci skupiny a v dlouhodobějším horizontu i mimo ni. Pomocí tohoto nástroje chceme dosáhnout efektivnějšího nákupu online reklamy našim klientům v České republice a dalších zemích našeho regionu a zároveň zprostředkovali zajímavé příjmy pro střední a menší weby,“ uvedl v oznámení médiím Jan Svoboda, generální ředitel NetDirectu.

Zdroj: NetDirect

Úvodní foto: © N-Media-Images - Fotolia.com

Komentáře