Microsoft: Více než třetina Čechů přistupuje na e-mail přes mobil

Microsoft představil statistiky přístupu na e-mail přes mobilní telefony a nové funkce Hotmailu. Posíláte mailing zákazníkům? Máte jej optimalizovaný pro mobily?Tomáš Koška, ředitel on-line divize pro střední a východní Evropu společnosti MicrosoftPodle statistik společnosti Microsoft přistupuje již 34 % Čechů ke svým e-mailům přes mobilní telefon. Celkově dnes uživatelé otevřou z mobilního telefonu v průměru 15 % všech přijatých e-mailů, což je oproti stejnému období loni dvojnásobek.

Důvodem je podle Microsoftu jak vyšší dostupnost a rychlost mobilního internetu, tak i více e-mailových služeb, které jejich použití z mobilního telefonu usnadňují. Microsoft nyní plánuje zpřístupnit z telefonů i dokumenty a fotky uložené na webu.

S rostoucím využíváním mobilního internetu uživatelé očekávají, že budou mít přes svůj telefon neustálý přístup ke všem důležitým informacím a datům. Uživatelům Hotmailu proto už více než rok poskytujeme funkci push, která jim umožňuje synchronizovat e-maily, kontakty a kalendář v mobilním telefonu takřka v reálném čase,“ uvedl v tiskovém oznámení Tomáš Koška, ředitel on-line divize pro střední a východní Evropu společnosti Microsoft.

Novinky ve službě Hotmail

Zatímco při spuštění hotmailové funkce push v létě loňského roku jí podporovalo jen 34 % telefonů, na kterých běžela některá ze tří nejrozšířenějších mobilních platforem, dnes je Microsoft podporuje všechny.

Každý Čech má podle statistik Microsoftu v průměru pět e-mailových účtu, z nichž čtyři využívá aktivně. Služba Hotmail proto umožňuje uživatelům spravovat ze svého účtu více e-mailů najednou. Spojit více účtů do jedné složky mohou uživatelé i pomocí telefonu s mobilní platformou Windows Phone 7.5.

Hotmail rovněž nově umožňuje filtrovat došlé zpravodaje a obchodní nabídky, přiřazovat k e-mailům kategorie, plánovat pravidelné čištění schránky, prioritizovat zprávy a využívat uživatelsky přizpůsobitelnou rychlou nabídku pro provádění nejčastějších úkonů s e-maily.

Zdroj: MicrosoftKomentáře