Microsoft a HP představují společnou cloudovou nabídku

Microsoft a Hewlett-Packard budou v rámci společné spolupráce prodávat služby v cloudu. Jaké aplikace budou k dispozici?Microsoft a HP představují společnou cloudovou nabídkuOba výrobci oznámili, že vyvíjejí řadu privátních, veřejných a hybridních cloudových služeb, které budou poskytovat podnikové aplikace Microsoftu. Služby by měly být dostupné ještě v prosinci.

Mezi aplikace, které budou dostupné prostřednictvím HP Enterprise Cloud Services jako služba, spadá Exchange, SharePoint a Lync server. Varianta s veřejným cloudem pak zahrnuje Office 365 dodávané přes cloud Microsoftu.

Právě z důvodu těchto možností Microsoft nedávno vytvořil program „přenosných licencí“, který umožňuje zákazníkům se současnými licencemi pro podnikový software je přenést ke kvalifikovanému poskytovateli. „Je jedno, jestli se rozhodnou přesunout do datového centra HP nebo Microsoftu, jedná se o stejnou produktovou licenci,“ uvedl Mark Hill, viceprezident enterprise partner group ve společnosti Microsoft.

Tato dohoda také umožní divizi HP Enterprise Services, která poskytuje infrastrukturu jako službu, nabízet software jako službu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře