Mall.cz má nového majitele, akvizice dokončena

Avizovaná akvizice byla dokončena. E-shop Mall.cz má nyní stejného vlastníka jako dosud konkurenční Aukro.cz. Netretail Holding totiž nově ovládá konglomerát Naspers přes dceřinou společnost MIH Allegro.

Mall.cz má nového majitele, akvizice dokončenaMall.cz má nového majitele, akvizice dokončenaSpolečnost MIH Allegro dokončila akvizici kontrolního balíku akcií ve společnosti Netretail Holding od stávajících akcionářů včetně Intel Capital (globální investiční divize společnosti Intel) a soukromého investičního fondu MCI Management. O přípravě této akvizice vás ChannelWorld již informoval.

Netretail Holding vlastní společnost Internet Mall, která na českém trhu provozuje e-shop Mall.cz.

Pod Netretail Holding dále ve střední a východní Evropě spadají e-shopy Mall.sk na Slovensku, Mall.pl v Polsku, Mall.hu v Maďarsku a Mimovrste.si ve Slovinsku.

Společnost MIH Allegro je dceřinou firmou jihoafrického mediálního a internetového konglomerátu  Naspers. Na českém trhu MIH Allegro již působí. Spadá pod ni původně aukční síň Aukro.cz, dnes obchodní portál se širším záběrem poskytovaných služeb. Servery Mall.cz a Aukro.cz jsou tak nyní členy jedné rodiny.

Netretail Holding zůstane samostatnou firmou

MIH Allegro společnost Netretail Holding nehodlá začlenit do svých vlastních struktur. Manažerský tým i ostatní zaměstnanci zůstávají na svých místech.  Obě firmy mají vystupovat jako partneři, jejichž společným cílem prý bude realizovat druhou vlnu růstu elektronického obchodu v regionu střední a východní Evropy.

Jsme přesvědčeni, že tato transakce spojí vzájemně se doplňující zkušenosti napříč různými regiony, které bychom chtěli integrovat a dále rozvíjet. Region střední a východní Evropy má velice atraktivní potenciál pro další růst v oblasti elektronického obchodu a my jsme přesvědčeni, že máme všechny předpoklady k tomu, abychom nabízených tržních příležitostí využili,“ uvedl ve zprávě pro média Hein Pretorius, generální ředitel MIH Allegro.

Zdroj: Intel Capital, MIH Allegro, ChannelWorld
Úvodní foto: © Vladislav Kochelaevs - Fotolia.com

Komentáře