Lidé: Richard Walitza ředitelem rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro ČR a SR

Richard Walitza bude na nově vzniklé pozici ředitele rozvoje mobilních plateb a inovací zodpovědný za oblast nových platebních technologií. Na starost má český a slovenský trh. Odkud přichází?

Lidé: Richard Walitza ředitelem rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro ČR a SRRichard Walitza, ředitel rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro ČR a SRRichard Walitza (43) se bude ve společnosti MasterCard věnovat rozvoji mobilních plateb a PayPassu. Jeho úkolem bude napomáhat zavádění nových řešení pro mobilní telefony nejen z oblasti plateb, ale i z nefinančních oblastí - např. z dopravy, věrnostních schémat či mobilního marketingu, uvádí MasterCard.

Od 1. 10. 2012 má Richard Walitza v náplni práce také spolupráci s bankami a mobilními operátory, dopravci, obchodníky a dalšími společnostmi.

Mým cílem ve společnosti MasterCard je rozvoj mobilních plateb a nových technologií tak, aby se Česká republika a Slovensko v nejbližší době zařadily mezi evropské špičky v této oblasti,“ uvedl v oznámení nový ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe.

Richard Walitza dosud pracoval ve společnosti Telefónica Czech Republic, kde se věnoval oblasti nových platebních řešení a platebních technologií (především NFC) a vedl oddělení NFC & Financial Services.

Svou kariéru v České republice začal v Českém Telecomu, kde měl na starosti strategii a vývoj nových obchodních příležitostí pro oblast státní správy a bankovnictví.

Před příchodem do České republiky žil Richard Walitza 15 let v Německu, kde v roce 1997 založil společnost Riwal Group Ltd. Deutschland a věnoval se podnikání v oblasti zásilkového a internetového prodeje.

Richard Walitza se narodil v Třinci. Je ženatý a má dvě děti. Na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt vystudoval zahraniční obchod.

Zdroj: MasterCard Europe

Úvodní foto: MasterCard Europe

Komentáře