Lidé: Prezident PayPalu Scott Thompson přetažen do Yahoo jako CEO

Prezident společnosti PayPal Scott Thompson převezme od 9. 1. 2012 pozici výkonného ředitele v Yahoo, které hledalo od září náhradu za Carol Bartzovou.Scott Thompson, nový CEO společnosti YahooPředstavenstvo společnosti Yahoo zvolilo jako nového CEO Scotta Thompsona, prezidenta společnosti PayPal patřící pod Ebay. Čtyři měsíce hledala společnosti náhradu za Carol Bartzovou odvolanou v září 2011. Scott Thompson nastoupí 9. 1. 2011., kdy se stane také členem představenstva.

Tim Morse, prozatímní CEO Yahoo se vrátí na plný úvazek zpět na svou pozici finančního ředitele, uvedla společnost v tiskovém prohlášení.

Pod Thompsonovým vedení se PayPal, který v posledních letech generoval většinu růstu příjmů, stal hvězdou byznysu společnosti Ebay. S Thompsonem v čele dosahoval PayPal meziroční růst tržeb z 1,8 miliardy dolarů na více než 4 miliardy.

Scott do Yahoo přináší prokazatelnou schopnost vytvářet pevné základy na existujících aktivech a zdrojích, což oživuje inovace a podporuje růst – přesně furmule, kterou v Yahoo potřebujeme,“ uvedl Roy Bostock, předseda představenstva společnosti Yahoo, v oznámení.

Nelehký úkol nového CEO

Scott Thompson bude v Yahoo čelit výzvě, kterou ani jeden z jeho tří předchůdců nevyřešil: dostat Yahoo zpět do technologického vedení na trhu internetových služeb pro spotřebitele a zlepšit finanční výkonnosti firmy.

Carol Bartzová převzala roli CEO na začátku roku 2009 po spoluzakladateli Jerrym Yangovi, který zase vystřídal Terryho Semela v polovině roku 2007.

Poté, co byla Bartzová z funkce odvolána, se roznesla řada zvěstí o budoucnosti firmy včetně možnosti, že představenstvo rozhodne o prodeji celku nebo části společnosti zájemcům jako AOL, Microsoft nebo Google. Jednou z fám byla i varianta, že Jerry Yang a další investoři Yahoo koupí a převedou na soukromou firmu.

Zdroj: IDG News Service
Foto: PayPalKomentáře