Lidé: Luis Antonio Malvido generálním ředitelem O2

Telefónica Europe oznámila, že k 1. 2. 2010 obsadí Salvador Anglada, dosavadní předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica O2 Czech Republic, pozici ředitele pro obchodní aliance v mateřské společnosti Telefónica. V jeho funkci v České republice ho nahradí Luis Antonio Malvido. Odkud přichází?Luis Antonio Malvido se stane genrálním ředitelem Telefónica O2 Czech Republic 1. 2. 2010. Luis Malvido (45) je manažerem se zkušenostmi v oblasti telekomunikací, zákaznických služeb, prodeje, obchodního rozvoje a strategického plánování. Do Prahy přesídlí po jedenácti letech působení v čele poboček společnosti Telefónica provozujících pevné a mobilní linky v Brazílii, Venezuele a Argentině.

Stejně jako jeho předchůdce bude Luis Malvido odpovědný i za obchodní aktivity společnosti na Slovensku.

Matthew Key, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telefónica Europe ke jmenování Luise Malvida v tiskové zprávě uvedl: „Velice mě těší, že se nám opět podařilo najít nástupce v rámci skupiny Telefónica a využít tak velkého potenciálu talentů v naší společnosti. Luis Malvido přichází do vedení naší evropské divize vybaven rozsáhlými zkušenostmi s rozvojem a růstem podnikatelských aktivit v oblasti mobilních i pevných linek. Znalosti a zkušenosti, kterými Luis disponuje, vytvářejí ideální předpoklady pro další posílení naší pozice na českém trhu.

Salvador odchází v době, kdy zaujímáme silnou pozici na českém trhu a kdy očekáváme další pozitivní vývoj. Dosáhl mnoha významných úspěchů - stabilizoval firmu po integraci mobilních a pevných linek O2 v České republice a posílil vedoucí pozici společnosti ve střední Evropě. Rovněž hrál jednu z klíčových rolí při úspěšném vstupu společnosti Telefónica na slovenský trh, kdy se společnosti podařilo získat více než desetiprocentní podíl za méně než tři roky. V jeho novém působišti mu přeji mnoho úspěchů,“ zhodnotil dále působení současného ředitele Mathew Key.Komentáře