Lidé: Jiří Strýček a Pavel Doležal posilují HP TS

Na nově vzniklé pozice vytvořené na základě transformace divize technologických služeb společnosti Hewlett-Packard přišli manažeři Jiří Strýček a Pavel Doležal. Jaké mají zkušenosti a úkoly?Lidé: Jiří Strýček a Pavel Doležal posilují HP TSSpolečnost Hewlett-Packard oznámila rozšíření lokálního manažerského týmu divize technologických služeb (TS). Na pozici obchodního manažera divize HP TS nastoupil Jiří Strýček (na obrázku vlevo) a post manažera konzultačních služeb bude nyní zastávat Pavel Doležal (na obrázku vpravo).

Jedná se o nově vzniklé pozice vytvořené na základě probíhající transformace divize technologických služeb společnosti Hewlett-Packard.

Oba noví manažeři budou zodpovědní za posilování pozice HP na českém trhu technologických služeb. Mají dále rozvíjet související aktivity, zejména prosazování nových strategií pro datová centra, řízení operací a kontinuitu služeb.

Obchodní manažer Jiří Strýček dále ručí za plnění plánů v oblasti prodeje servisních a konzultačních služeb v oblasti ICT infrastruktury. Manažer konzultačních služeb Pavel Doležal je pak zodpovědný za obchodní výsledky konzultačních služeb v rámci divize HP TS a tvorbu tržních strategií se zaměřením na transformace ICT, cloud, data centra a networking.

Jiří Strýček přichází ze společnosti Exact Software, kde působil jako regionální obchodní a marketingový ředitel pro centrální a východní Evropu. Dříve byl členem představenstva společnosti Dagis, která se o rok později stala členem skupiny Autocont a zastával pozici výkonného ředitele a jednatele ve společnosti Grall Technology, která se v roce 2006 stala členem koncernu S&T. Vystudoval Strojní fakultu Technické univerzity v Liberci se specializací na výrobní systémy.

Pavel Doležal přešel z Ericssonu, kde zastával vedoucí regionální pozici v oblasti rezidentních a podnikových služeb Ericssonu pro oblast západní a střední Evropy. Do Ericssonu nastoupil na začátku roku 2000, pět let se zde věnoval převážně obchodním aktivitám a od roku 2006 působil dalších pět let jako CTO.

Během studií Pavel Doležal pracoval na částečný úvazek ve společnosti Lucent Technologies. Studoval na ČVUT v Praze, kde dokončil obor Řízení a ekonomika telekomunikací.

Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře