Lidé: Jan Hrůza novým ředitelem Asbis CZ

Asbis CZ, broadline distributor IT, oznámil změnu ve vedení společnosti. Na vlastní žádost opustil firmu Bronislav Beneš, v pozici generálního manažera a jednatele ho nahradil Jan Hrůza.Jan Hrůza, nový jednatel a generální manažer IT distributora Asbis CZ, nahradil Bronislava BenešeJan Hrůza (35) nastoupil na novou pozici s platností od 1. 7. 2009. Ve společnosti Asbis CZ přitom působil již od roku 2004 jako ředitel nákupního oddělení. Před nástupem do Asbisu zastával manažerskou funkci ve společnosti ELAP. Nový generální ředitel absolvoval fakultu informačních technologií na VŠE v Praze.

Bronislav Beneš, který vedl český Asbis před Janem Hrůzou, odešel podle informací distributora z funkce na vlastní žádost a zamířil mimo obor IT.

„Asbis CZ dosáhl za letošní 1. pololetí meziroční růst obratu přes 30 % v porovnání s rokem 2008, takže žádné velké změny s odchodem pana Beneše nelze očekávat. K nějakým změnám samozřejmě dojde, ale je předčasné o nich hovořit," uvedl na dotaz ChannelWorldu ohledně plánované strategie nového generálního ředitele Petr Karbus, marketingový ředitel Asbis CZ.

Asbisu se dařilo z hlediska navyšování obratu i v loňském roce. Z pohledu regionů Česka a Slovenska, ve kterých distributor působí, rostl jeho obrat v meziročním srovnání o 11 % (viz květnový speciál ChannelWorldu). České zastoupení se přitom podílelo na výsledku obratem 1,36 miliardy českých korun, zatímco slovenské utržilo v roce 2008 částku 3,66 miliardy českých korun. Z regionálního pohledu byl tak Asbis v loňském roce pátým největším IT distributorem na našich trzích.

Asbis má 35 poboček v 25 zemích, zejména v oblasti východní Evropy a státech bývalého Sovětského svazu. Mimo jiné zajišťuje výhradní distribuci vlastní značky Prestigio. B2B e-shop distributora najdete zde.Komentáře