Lidé: Igor Tomeš a Jan Černý posílí DNS

Firma DNS, největší český distributor s přidanou hodnotou, oznámila organizační změny v divizi IT infrastruktury. Mezi produktové manažery přibyl Jan Černý a do čela divize se postaví Igor Tomeš. Jaké jsou úkoly nových manažerů?Igor Tomeš nastoupí do DNS jako ředitel divize IT infrastruktury.DNS oznámila, že s platností od 1.8. 2010 jmenuje ředitelem divize IT infrastruktury Igora Tomeše, nositele titulů inženýr a kandidát věd. Igor Tomeš přichází do DNS ze společnosti T-Systems, kde působil ve významných manažerských pozicích a řídil rozsáhlé obchodní projekty pro významné zákazníky. DNS chce využít zejména jeho dlouholeté zkušenosti z působení na IT trhu.

Jeho nástup je pro společnost DNS velkým přínosem. Igorovi přejeme všechno nejlepší,“ komentoval distributor nástup nového manažera v tiskovém oznámení.

Pavlína Müllerová, která vedla divizi poslední dva roky, požádala ze zdravotních důvodů o uvolnění z funkce. V DNS ovšem nekončí. „Vzhledem ke svým zkušenostem a schopnostem bude i nadále platným členem týmu divize na pozici produktové manažerky,“ uvedl distributor v oznámení.

Z nedávných rozšíření distribučního portfolia je zřejmé, že se DNS se zaměřuje na technologie, které jsou kvalitativně srovnatelné nebo lepší, než zavedené prémiové značky, přitom ale ekonomicky výhodnější. Typově jsou tyto technologie především z oblasti IT infrastruktury pro datová centra. Tady je v současnosti a především v blízké budoucnosti největší potenciál. A proto jsme provedli avizované změny a výrazně posílili tým divize, které má v plánech DNS rostoucí roli,“ vysvětlil důvody změn pro ChannelWorld Jan Žáček, marketingový manažer DNS.

Zmiňované rozšíření portfolia zahrnuje například značky Juniper, Ruckus Wireless, nebo Radware. Podle informací ChannelWorldu by k nim měly přibýt i další.

Jan Černý v týmu IT infrastruktury

Další posilou týmu divize IT infrastruktury je Jan Černý, který nastopil do DNS s platností od 1. 7. 2010.  Zastává pozici produktového manažera, ve které pracoval i na svém dřívějším působišti ve společnosti Atlantis Telecom. Jan Černý se bude věnovat značkám Enterasys, Imperva a Thales.

V rámci divize IT infrastruktury v DNS nyní působí obchodní a technický tým Juniper Networks, vedený Petrem Volkem a produktoví manažeři Pavlína Müllerová (CheckPoint, SafeNet, Radware), Martin Šmrha (Ruckus Wireless), Jana Kirk (Fortinet, Websense) a Branislav Világi (zastupující divizi na Slovensku). Potřebné kontakty naleznete na webových stránkách DNS.

Zdroj: ChannelWorld, DNSKomentáře