Lidé: David Winn CEO NextiraOne

Firma NextiraOne, dodavatel komunikačních služeb, jmenovala Davida Winna šéfem skupiny NextiraOne. Jaké jsou jeho úkoly a jak změna ovlivní chod pobočky v České republice?



David studoval na Yale a Harvard Business School a hovoří plynně anglicky, francouzsky, německy a italsky.David Winn nastupuje do společnosti NextiraOne jako CEO s úkolem rozvíjet firemní strategii pro evropský růst. Má stavět na úspěchu společnosti od jejího odprodeje manažerům v roce 2006. V pozici s platností od dubna nahradil Rafiho Kouyoumdjiana, který skupinu opouští.

Nový CEO si přináší zkušenosti z Boston Consulting Group v USA a Mnichově. Působil také na mezinárodních výkonných pozicích v American Express France, IBM Europe a jako generální ředitel evropského poskytovatele telefonního vybavení a služeb Tenovis. Po akvizici Tenovisu společností Avaya zaujal pozici viceprezidenta Avaya Europe.

Cílem jmenování Davida Winna je podle tiskového oznámení „dále prohloubit strategii skupiny NextiraOne a stát se jednou z předních komunikačních společností v Evropě“. Tuzemská pobočka ale žádné změny od jeho jmenování neočekává.

David Winn vede NextiraOne a její přímé obchodní a servisní organizace v 17 zemích Evropy s ročním obratem okolo miliardy eur. Firma se zabývá navrhováním, instalací, údržbou a optimalizací řešení přizpůsobených komunikačním potřebám zákazníků ve veřejném i soukromém sektoru – od hlasu, dat a videa až po mobilitu, zabezpečení a aplikace. NextiraOne zaměstnává přes 4 500 lidí, z toho více než 2 500 odborných konzultantů. Prezentaci českého zastoupení najdete na stránkách NextiraOne Czech.







Komentáře