Lidé: Andrej Buchamer obchodním ředitelem Asbis SK

S platností od září nastoupil na post obchodního ředitele společnosti Asbis SK Andrej Buchamer, který dříve vedl slovenskou pobočku distributora s přidanou hodnotou (VAD) Avnet TS Slovakia. Jaké s nám má slovenský Asbis plány?Andrej Buchamer, nový obchodní ředitel společnosti Asbis SK.Andrej Buchamer na postu nahradil Mariána Benka, který Asbis SK opustil v únoru 2010. Nový obchodní ředitel je zodpovědný za vedení a rozvoj distribuce s přidanou hodnotou, která je již delší dobu strategickou součástí nabídky slovenského Asbisu.

Andrej Buchamer začínal jako manažer a technické specialista ve firmách GTS Slovakia, Kiwwi Slovakia, nebo GlobalTel Slovakia a dalších. V roce 2003 nastoupil do společnosti DNS Slovakia na pozici Cisco Technical Specialist a později se stal manažerem celé divize Cisco. Po akvizici a přejmenování firmy na Avnet TS Slovakia na pozici zůstal a v roce 2008 převzal v Avnetu funkci generálního ředitele.

Věříme, že příchod Andreje Buchamera posílí profesionální tým pracovníků a přispěje k dalšímu růstu společnosti,“ napsal distributor v tiskovém oznámení.

Souboj o VAD distribuci

Jak ChannelWorldu potvrdili zástupci Avnetu, náhrada za bývalého ředitele se stále hledá. „Aktuálně probíhá výběrové řízení na nového generálního manažera společnosti. Aktivity a obchodní strategie Avnetu TS se nemění a plánujeme i nadále posilovat byznys na Slovensku,“ uvedla pro ChannelWorld Bronislava Kekeňáková, marketingová ředitelka společnosti Avnet TS Slovakia.

Asbis SK, součást skupiny Asbis Group, je druhým největším distributorem IT na Slovensku a největším distributorem s přidanou hodnotou (VAD). Kromě kompletní nabídky komponent pro sestavení PC nabízí řadu síťových řešení, serverů a příslušného softwaru včetně virtualizačních řešení. Asbis SK má centrálu v Bratislavě a pobočky v Košicích a Žilině. V loňském roce dosáhl obrat společnosti 137 milionů eur, což proti roku 2008 znamenalo nárůst o 17 %.

Slovenští partneři distributora se mohou podrobněji seznámit s novinkami v portfoliu na Produktovém dni v Košicích, který se koná už 29. 9. 2010. Pro více informací můžete zamířit také na stránky Asbis SK.

Zdroj: Asbis SK, Avnet, ChannelWorldKomentáře