Lenovo hlásí rekordní výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12

Lenovo za třetí fiskální kvartál, který skončil 31. 12. 2011, dosáhlo rekordních čtvrtletních tržeb, zisku před zdaněním a podílu na trhu.

Lenovo hlásí rekordní výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12Lenovo zveřejnilo finanční výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12Tento kvartál je již jedenáctým, v němž společnost Lenovo rostla rychleji než celý počítačový průmysl. Výrobce v oznámení také tvrdí, že se jedná o devátý kvartál v řadě, v němž roste nejrychleji mezi top 4 dodavateli počítačů.

Lenovo udává, že výsledky ukazují vyvážený růst ve všech regionech, segmentech i produktových liniích. Výrobce měl v posledním kvartálu podíl na trhu 14 procent a podíl na trhu v Číně 35,3 procenta.  Jedná se tedy o meziroční nárůst o 3,7 a 3,1 procentních bodů.

Zisk před zdaněním vzrostl podle prohlášení společnosti během třetího fiskálního kvartálu o 59 % na rekordních 192 miliónů dolarů. Hrubý zisk vzrostl meziročně o 47 procent na 954 miliónů dolarů s hrubou marží 11,4 procent. Provozní zisk činil 193 miliónů dolarů, zisk připadající na akcionáře vzrostl meziročně o 54 % na 153 miliónů dolarů.

V loňském kvartálu dosáhlo Lenovo s využitím strategie „Protect and Attack“ rekordních prodejů 8,4 miliardy dolarů, což představuje 44procentní meziroční nárůst. Ve chvíli, kdy počítačový průmysl zůstal na stejné úrovni,  vzrostl údajně objem dodávek Lenova o 37 %, čímž překonal tržní trendy v Číně, na rozvíjejících se a vyspělých trzích.

Zdroj: Lenovo
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře