KPMG: Veřejný sektor vidí cloud především jako cestu k úsporám

Podle průzkumu KPMG by organizace veřejného sektoru byly ochotné přejít na cloud zejména kvůli úsporám. Jak velké by ovšem musely být a co by rozptýlilo jejich obavy o bezpečnost?

KPMG: Veřejný sektor vidí cloud především jako cestu k úsporámHlavní důvod k nasazení cloudových technologií orgány státní správy vidí v úspoře nákladů. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti KPMG.

V rámci tohoto průzkumu 73 % oslovených představitelů veřejného sektoru uvedlo, že právě kvůli úsporám by měla jejich organizace přejít na cloudová řešení.

Průzkumu KPMG se zúčastnilo 430 představitelů veřejného sektoru z deseti zemí: Austrálie, Dánska, Itálie, Jihoafrické republiky, Kanady, Nizozemska, Spojených států amerických, Singapuru, Španělska a Velké Británie.

Podle KPMG přibližně čtvrtina národních vlád po celém světě již přínosy cloudových technologií a služeb aktivně vyhodnocuje. Jejich představy o úsporách, které by přechod na cloudové technologie měl přinést, se však různí.

Více než čtvrtina respondentů hovoří minimálně o 10% úspoře. Přes pětinu dotázaných (21 %) by uspokojila úspora čtvrtiny z dosavadních nákladů. Více než čtvrtinovou úsporu by cloud pro přechod na něj musel přinést podle 10 % respondentů průzkumu KPMG.

Největší překážkou jsou obavy o bezpečnost

Překážkou rychlejšího zavádění cloudových technologií a služeb do státní správy je podle KPMG bezpečnost. Obavy o bezpečnost cloudových řešení má 47 % respondentů zmíněného průzkum.

Na druhou stranu ale 80 % dotazovaných uvedlo, že by se jejich důvěra v cloudové technologie zvýšila, pokud by byly certifikovány vládním orgánem garantujícím jejich bezpečnost.

Největší zájem je o privátní cloud

Necelá třetina (32 %) dotázaných uvedla, že by dala přednost privátnímu cloudu vybudovanému pro potřeby dané organizace, která by jej jako jediná také zázemí tohoto cloudu využívala.

Více než pětina oslovených (22 %) by naopak preferovala veřejný cloud, v němž jsou služby provozovatelem nabízeny více zákazníkům. Přibližně čtvrtina respondentů (26 %) by dala přednost kombinovanému řešení.

Zdroj: KPMG Česká republika
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře