Konurence: eBay.cz umožňuje nákupy z Číny

Od května 2011 společnost eBay rozšířila nabídku zemí, ze kterých mohou zákazníci nakupovat zboží na české verzi jejího obchodního portálu, o Čínu a Hongkong. Jaké funkce eBay.cz nově zavádí a jak se mu dařilo v prvním čtvrtletí?

Konurence: eBay.cz umožňuje nákupy z ČínyKonurence: eBay.cz umožňuje nákupy z ČínyNově se možnost nákupu rozšířila o zboží z Číny a Hongkongu. Zákazníci tak mají nyní na výběr zboží z pěti eBay tržišť: USA, Velké Británie, Německa, Číny a Hongkongu.

Uživatelé také mohou nyní využít možnost tzv. rychlého náhledu. Ten umožňuje získat informace o vybraném zboží, aniž by zákazník musel opustit seznam vyhledaných předmětů.

Vyhledané položky obsahují tlačítko „rychlý náhled“, které po kliknutí otevře malé okýnko s informacemi o prodávajícím, jeho hodnocení, zemi a městu, odkud bude zboží zasíláno. Zobrazí se také, zda se jedná o nové či použité zboží, jeho cena, náklady na dopravu do České republiky a všechny fotografie produktu. Pro návrat k seznamu vyhledaného zboží stačí okno rychlého náhledu zavřít.

Prodeje přes český eBay rostou

V prvním kvartálu roku 2011 nakoupili uživatelé českých stránek podle prohlášení společnosti o 6,7 % položek více oproti prvnímu kvartálu roku 2010. Zákazníci nejvíce nakupují v kategoriích Oblečení a doplňky a také Elektronika.

České stránky portálu eBay byly uvedeny v březnu 2010. Od podzimu 2009 fungovaly ve zkušebním provozu. Na české verzi je dostupné zboží, které se prodává na amerických (www.eBay.com), britských (www.eBay.co.uk), německých tržištích (www.eBay.de) a nově také zboží z Číny a Hongkongu.

Zdroj: eBay.czKomentáře