Konkurence: Vltava.cz v rukou Kasa.cz

Skupina českých internetových obchodů Kasa.cz a Obchodní-dům.cz se rozšířila o prodejní portál Vltava.cz. Zeptali jsme se nového majitele na další plány v oblasti prodeje.Vltava.cz zažehnala insolvenci a našla nového majitele.Obchodní dům Vltava.cz zvolil na internetu strategii, kdy nabídl v obchodech sdružených pod jednou značkou široký sortiment zboží od knih přes kosmetiku až po sportovní doplňky či nářadí. Informační technologie a elektroniku prodává v e-shopech Cybex.cz a Electrohall.cz.

V loňském roce dostala strategie obchodu těžkou ránu v podobě dobrovolného insolvenčního řízení. To vedlo ke vstupu strategického partnera do společnosti, kterým se stal kapitálový investor Milestone Partners.

Nový majitel prodal 2. 6. 2010 všechna aktiva a pasiva holdingu Kasa.cz a Obchodní-dům.cz. Skupina nyní zařazuje všechny e-shopy spadající pod internetových obchodní dům Vltava.cz do svého portfolia.

Zachováme na počátku vše, co Vltava dosud dělala. Tak jak teď vedle sebe fungují všechny naše české e-shopy, tak se po jejich bok zařadí i Vltava.cz,“ potvrdila ChannelWorldu Jitka Součková, marketingová ředitelka holdingu Kasa.cz a Obchodní-dům.cz.

Proč Vltava.cz?

Hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli převzít e-shop Vltava.cz, je jeho tradice a zavedená značka. Jeho velmi dobré renomé dokazují i četné průzkumy znalosti a popularity českých internetových obchodů, ve kterých Vltava.cz zaujímá první místo, přičemž pro mnohé představuje téměř synonymum nákupu na internetu,“ vysvětlil v tiskovém oznámení Roman Novotný, předseda představenstva holdingu Kasa.cz a Obchodní-dům.cz.  „Převzetím navíc doplníme náš sortiment o nové oblasti a posílíme naši pozici na českém trhu internetových prodejců,“ dodal.

Podle tiskové zprávy má Vltava.cz i přes nelehké období insolvence statisíce aktivních zákazníků. Nový majitel nyní slibuje bezproblémové fungování e-shopu, ale i rychlejší dodávky objednaného zboží za konkurenční ceny, stejně jako řadu služeb s přidanou hodnotou. Jejich podobu na dotaz ChannelWorldu zástupci skupiny neupřesnili.

Cena transakce zůstala nezveřejněna. Zástupci holdingu prozatím ponechali bez komentáře také případné změny v managementu Vltava.cz.

Zdroj: ChannelWorld, Kasa.cz a Obchodní-dům.czKomentáře