Konkurence: Už šrotuje také Alza

Alza.cz spustila v květnu kampaň na podporu ekologické likvidace nepotřebné elektroniky. Pokud zákazníci odevzdají na pobočce Alza.cz starou televizi, notebook nebo počítač, bude jim vyplacen příspěvek ve výši 1000 Kč. Jak nastavil největší český e-shop s IT podmínky?Mimozemšťan Alza není mezi prodejci příliš oblíbenýZákazníci mohou předat starý výrobek k ekologické likvidaci na kterékoliv pobočce Alza.cz. Získaný obnos použijí buď na okamžitý nákup nového zboží, nebo jim bude částka zaslána na bankovní účet. „Odevzdaná stará elektronika bude roztříděna a následně ekologicky zlikvidována," píše prodejce v tiskové zprávě. Nabídka samozřejmě platí pouze pro ty, kdo zároveň zakoupí novou televizi, notebook nebo počítač, a to ze speciálně vytvořené e-shopové kategorie „Šrotovné".

Odevzdávaná technika nemusí být funkční, musí ale obsahovat všechny běžné součásti. Počítač tak musí mít základní desku, procesor a paměť. Notebook by měl obsahovat obrazovku a vnitřní elektroniku. Televize by měla mít obrazovku a také nějakou tu elektroniku uvnitř. Alza tedy nepřijímá torza výrobků.

Výběr peněz je možný až po vyzvednutí zboží ze skladu, kde musí zákazník tentýž den odevzdat starou elektroniku. Od skladníka dostane na fakturu razítko šrotovné, a následně s touto fakturou musí na prodejnu, kde dostane buď dárkový šek, nebo okamžitou slevu na zboží. Obchodník nabízí i možnost vystavit dobropis a následné zaslání peněz na bankovní účet během šesti týdnů.

V případě, že zákazník nové zboží vrátí, nárok na šrotovné zanikne.

Do kampaně bude Alza.cz investovat miliony korun. Přesná částka nebyla specifikována. „Jako lídr trhu chceme jít příkladem a v květnu odměnit všechny zákazníky, kteří svým odpovědným chováním přispějí k ekologické likvidaci odpadů. Jsme mladý tým a záleží nám na tom, abychom po sobě nenechali dalším generacím spoušť," uvedl v oficiálním oznámení Jan Samko, marketingový ředitel Alza.cz.

Již dříve oznámila vyplácení šrotovného ve výši 1000 Kč prodejní síť s výpočetní technikou Comfor.

Od půlky dubna do půlky června zase nabídl šrotovné ve výši 1000 korun energetický gigant ČEZ.  Příspěvek je určen na nákup nového, energeticky úsporného spotřebiče a lze uplatnit na prodejnách Datart a Euronics.Komentáře