Konkurence: U:fon se restrukturalizuje, MobilKom v insolvenci

Operátor Mobilkom se kvůli úvěrovému zatížení z minulosti rozhodl k uvedení do insolvence a restrukturalizaci společnosti.

Konkurence: U:fon se restrukturalizuje, MobilKom v insolvenciKonkurence: U:fon se restrukturalizuje, MobilKom v insolvenciMobilKom, český operátor poskytující mobilní a pevné připojení a hlasové služby pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení.

Dohodli se na tom dnes představenstvo společnosti MobilKom a její vlastník Divenno Holdings Co. jako na dalším kroku ozdravění provozu čtvrtého mobilního operátora v České republice.

Operátor se pro tento krok rozhodl údajně proto, aby se očistil od velkého úvěrového zatížení z minulosti a zajistil tak budoucí fungování. Ujistil přitom v tiskovém oznámení, že insolvence nebude mít dopady na klienty: „Tento administrativní krok nijak neovlivní poskytování služeb stávajícím a novým zákazníkům U:fon.“

Podle managementu je další provoz a rozvoj operátora v zájmu všech stakeholderů. „Společnost MobilKom dnes nemá žádné finanční závazky po splatnosti vůči státu a zaměstnancům. Zároveň je schopna díky aktivní zákaznické bázi hradit běžné provozní náklady, tedy i závazky vůči dodavatelům,“ prohlásila společnost.

Mobilkomu chybí přístup do sítě GSM

Český telekomunikační úřad a ostatní operátoři podle Mobilkomu společnosti neumožnili poskytovat služby prostřednictvím standardní technologie GSM. „I přes dva roky trvající snahu vedení MobilKomu neučinil ČTÚ žádné kroky, které by v brzké době umožnily vstup virtuálních mobilních operátorů na trh nebo vedly k odkládané aukci nových frekvencí,“ stěžuje si operátor.

Tyto frekvence by MobilKomu i dalším virtuálním operátorům umožnily nejen nabízet hlasové služby na bázi GSM, ale také datové služby na bázi LTE.

Zdroj: MobilKomKomentáře