Konkurence: Technomarket odchází ze slovenského trhu

Bulharský retailový řetězec výpočetní techniky a spotřební elektroniky Technomarket uzavřel na Slovensku všechny své prodejny. Jaké jsou důvody odchodu?

Konkurence: Technomarket odchází ze slovenského trhuKonkurence: Technomarket odchází ze slovenského trhuBulharská síť prodejen Technomarket po dvou a půl letech ukončila své snahy stát se jedničkou na slovenském trhu. Svou první prodejnu na Slovensku řetězec otevřel v roce 2008 a za cíl si kladl překonání jedničky Nay.

Nedostatečně důrazná kampaň a slabé povědomí slovenských spotřebitelů vedly ke slabým prodejům, které donutily uzavřít všechny lokální pobočky. Informovaly o tom Hospodárske noviny a server TRENDreality.sk. „Mohu potvrdit, že se investoři rozhodli zavřít všechny slovenské pobočky,“ uvedl pro TRENDreality.sk Miroslav Minarovič ze společnosti Technomarket, která měla na Slovensku pět poboček.

Miroslav Minarovič přiznal, že tržby dlouhodobě nepokrývaly náklady. Příčinou mohl být špatný odhad investora o potřebě budovat značku na Slovensku.

Porazit Nay se nepodařilo

Původně chtěl mít řetězec do konce roku 2009 šest slovenských prodejen a koncem loňského roku pak deset. Velikostí prodejní plochy chtěl Technomarket podle serveru TRENDreality.sk překonat slovenskou jedničku Nay.

Společnost K and K Elektronics byla založena v roce 1992 a od roku 1999 provozuje síť Technomarket. Vlastníkem sítě na Slovensku je ibn Electronics. V Bulharsku řetězec disponuje přibližně 40 prodejnami a působí také ve Slovinsku, Chorvatsku, Bosně, Černé Hoře, Srbsku, Makedonii, Kosovu i Rumunsku.

Zdroj: Hospodárske noviny, TRENDreality.sk, Technomarket.skKomentáře