Konkurence: T-Systems zveřejnil výsledky za 1. pololetí

T-Systems, systémový integrátor a dodavatel služeb v oblasti ICT, vydal zprávu o finančních výsledcích za první pololetí roku 2009. Jak se dařilo tuzemské pobočce a jak ekonomické změny ovlivnily zbytek skupiny T-Systems?T-Systems Czech Republic rostl z hlediska tržeb i ziskuSkupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG se zaměřuje na poskytování služeb a řešení v oblasti ICT zejména pro firemní zákazníky. Skupina má aktuálně přes 46 tisíc zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

V první polovině roku 2009 skupina snížila náklady a zvýšila svoji efektivnost. Po úpravě o jednorázový efekt z prodeje  Media&Broadcast v minulém roce vzrostl provozní hospodářský výsledek (EBIT) na 92 milionů eur a překročil tak výši EBIT vytvořenou za celý finanční rok 2008.

Ziskovost se podle zprávy integrátora zlepšila o přibližně 2 % ve srovnání s předcházejícím rokem. Došlo ovšem k poklesu tržeb. Ty za prvních šest měsíců letošního roku dosáhly 4,3 miliardy eur, což představuje meziroční pokles o 3,7 %. V Německu došlo k poklesu dokonce o 6,6 %.

Úroveň nových zakázek meziročně poklesla o 20,9 %.  Je však třeba poznamenat, že čísla z předchozího roku byla ovlivněna mimořádně velkým kontraktem se společností Shell Holding. Mezi novými významnými kontrakty se v druhém čtvrtletí objevila dohoda se společností MAN, nové smlouvy s Lufthansou, mezinárodní dohody s provozovatelem letištního obchodu společností Nuance Group a s distributorem chemických látek Brenntag Asia Pacific.

T-Systems Czech Republic přispěl k celkovým výsledkům první poloviny roku 2009 pozitivně, a to v podobě nárůstu tržeb o 10,5 %. Provozní zisk (EBIT) narostl o 7 % v porovnání se stejným obdobím roku 2008. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Více informací o společnosti najdete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.Komentáře