Konkurence: Systematiq nabízí služby partnerům Abry

Na český IT trh vstupuje nová společnost Systematiq. Vznikla odštěpením ze samostatného oddělení hardwarových technologií firmy Flores. Čím se bude nový hráč zabývat a co nabízí dodavatelům podnikového softwaru?Logo nového poskytovatele IT služeb na českém trhu.Kořeny a historie nové firmy sahají až do roku 1999, kdy vzniklo samostatné oddělení hardwarových technologií ve společnosti Flores. Právě kompetence a zaměstnanci tohoto oddělení, které se z Floresu vyčlenilo, tvoří základy Systematiqu. Nová společnost je tak společným projektem společností Flores a Abra Software, člena skupiny United Software.

Systematiq disponuje certifikovanými inženýry s kompetencemi v oblasti hardwaru, softwaru i komunikačních technologií. Aktuálně má 5 zaměstnanců. Na trhu se chce zaměřovat na potřeby partnerů z oblasti vývoje software, kteří chtějí nabídnout svým zákazníkům služby typu Software as a Service (SaaS) a Platform as a Service (PaaS) včetně dodávek komunikačních technologií a SLA.

Ředitelem společnosti se stal Petr Kacálek (35).

Jaké jsou plány Systematiqu?

Vznik samostatné společnosti zabývající se poskytováním služeb v oblasti IT technologií zejména jako podpůrného prvku pro provoz informačních systémů vnímám jako dobrou zprávu pro naše současné zákazníky, kteří s námi mají uzavřenou servisní smlouvu. Jedinou a hlavní činností Systematiqu je právě poskytování služeb v oblasti IT technologií. To je kvalitativní posun k lepšímu oproti dřívějšímu stavu, kdy tato činnost byla pouze jednou z činností Floresu,“ komentoval vznik nového hráče na trhu Jan Mošovský, ředitel společnosti Flores.

Systematiq na trh přináší tolik potřebnou službu spolehlivého zajištění IT provozu firem. Služba je vhodná pro firmy z libovolných oborů, je nezávislá na konkrétních typech provozovaných aplikací a je připravena jak na standardní dodávky, tak na speciální požadavky zákazníků. Jsem rád, že se rodina firem sdružených v United Software rozrostla o zkušeného specialistu s velkou praxí v oboru, který může všem prodejcům informačních systémů posloužit v jejich byznysu a přinést nové cesty, jak doručit své aplikace zákazníkům,“ doplnil v tiskovém oznámení Jaroslav Řasa.

Systematiq zatím nemá vlastní webovou prezentaci, ale popis nabízených služeb můžete nalézt na webu společnosti Flores. Samostatný web již zástupci připravují na adrese www.systematiq.cz. Jeho spuštění je plánováno na 1. 10. 2010.

Zdroj: Systematiq, ChannelWorldKomentáře