Konkurence: Sapcon kupuje Agfit

Společnost Sapcon, součástí skupiny itelligence, ohlásila akvizici stoprocentního podílu v české akciové společnosti Agfit, která nabízí klientům z řad velkých a středních firem poradenské služby zaměřené na IT a SAP. Jaké jsou plány nového majitele?Společnost Sapcon, součástí skupiny itelligence, ohlásila akvizici stoprocentního podílu v české akciové společnosti Agfit.Sapcon je se specializuje na poskytování řešení a služeb v oblasti informačních technologií a systémové integrace. Firma vznikla v roce 2005 na bázi partnerství konzultantů a od roku 2008 je členem itelligence Group, což je jeden z mezinárodních poskytovatelů služeb k řešením SAP. Nyní se tým 45 zaměstnanců Sapconu rozrůstá o dalších 18. Firma totiž oznámila akvizici svého konkurenta, firmy Agfit.

„Rozsáhlé znalosti společnosti Agfit v oblasti poradenství a licencování informačních systémů v kombinaci se zkušenostmi společnosti Sapcon s implementacemi řešení SAP, širokým spektrem podpůrných služeb pro SAP a odhodláním udržovat pevné vztahy s klienty posílí naši pozici silného hráče na českém trhu. Máme tak skvělé předpoklady pro budoucí rozvoj,“ uvedl v tiskovém oznámení Rajmund Pavla, generální ředitel společnosti Sapcon.

Zákazníky společnosti Agfit jsou velké a středně velké firmy podnikající v chemickém a potravinářském průmyslu a v zemědělství. Poskytuje  jim služby související se systémy SAP. Firma v loňském roce utžila zhruba 50 milionů korun. Obrat Sapconu byl dvojnásobný.

Akvizice má novému majiteli umožnit poskytovat řešení SAP a související poradenství širší základně zákazníků a urychlit očekávaný růst. Ředitel a zakladatel společnosti Agfit Dan Bureš bude i nadále působit na řídící pozici v Sapconu. Více informací najdete na stránkách firem Sapcon a Agfit.

Zdroj: SapconKomentáře