Konkurence: Okay expanduje, Nay se stahuje na Slovensko

Retailový řetězec Okay otevřel 3. 6. v Ostravě novou prodejnu a plánuje jich v ČR zavést dalších sto. Naopak Nay si expanzi v ČR rozmyslel, uzavřel české pobočky i internetový obchod.

Konkurence: Okay expanduje, Nay se stahuje na SlovenskoKonkurence: Okay expanduje, Nay se stahuje na SlovenskoRetailer spotřební elektroniky, společnost Okay, nadále rozšiřuje sít svých 125 prodejen. V Ostravě otevřela na začátku června novou prodejnu o rozloze 1000 m2 v nákupním centru Avion Shopping Park na ulici Rudná. Otevření pobočky doprovázely cenová zvýhodnění, předváděcí akce výrobců a soutěže o slevové kupony.

Podle prohlášení by Okay chtělo v České republice otevřít ještě přibližně sto nových prodejen.  Luděk Kováč sdělil deníku E15, že toho chtějí dosáhnout do pěti let s tím, že Okay chce expandovat i na Slovensku, kde provozuje 30 obchodů s elektronikou.

Řetězec se rozhlíží především po městech s minimálně 15 000 obyvatel. Požadavky na prodejní prostory jsou rozloha přes 800 m2, přízemí a parkoviště. Okay letos údajně plánuje také spuštění internetového obchodu.

Nay se soustředí na slovenský trh

Slovenský retailový řetězec Nay nedávno uzavřel své dvě prodejny v České republice. Obchody v Třebíči a Olomouci původně otevřel v prosinci 2008. Ukončen byl také provoz internetového prodejního portálu Nay.cz. Nyní se na adrese objevuje pouze logo společnosti.

Řetězec nekomentoval možnost opětovného vstupu na český trh. Důvodem má být zaměření se na expanzi na Slovensku. Přitom ještě v březnu 2011 se objevily spekulace, že by Nay mohl mít zájem o společnost Mironet Technology. Na slovenském trhu Nay provozuje 26 prodejen v 22 městech.


 

Graf: obrat řetězců s elektronikou v ČR v roce 2010 (v miliardách korun)

Obrat retailů se spotřební elektronikou v ČR v roce 2010

* Pro Datart, Electro World jsou uvedeny pouze odhady

Zdroj: ChannelWorld, Okay, E15.cz, Incoma GfKKomentáře