Konkurence: Obchod Mall.cz získal další investice

Internetový obchod Mall.cz, který kromě České a Slovenské republiky působí rovněž v Polsku, Maďarsku a Německu, získal investiční kapitál v hodnotě 11 milionů eur. Od koho?Hlavními investory do společnosti Netretail Holding B.V., která Mall.cz provozuje, se staly globální investiční společnost Intel Capital a polský investiční fond MCIHlavními zdroji finančního kapitálu  pro firmu Netretail Holding B.V., která Mall.cz provozuje, se staly globální investiční společnost Intel Capital a polský investiční fond MCI. Obě firmy shodně zaplatily pět milionů eur. Třetím  donátorem je Ondřej Tomek (spoluzakladatel Centrum.cz), který investoval jeden milion eur.

„Od roku 2000 prosazujeme nový přístup k internetovému prodeji, silně investujeme do služeb pro zákazníky, do infrastruktury a do velkých logistických skladů. Tento přístup odlišil naši společnost od konkurence a umožnil nám v uplynulých několika letech významně růst,“ komentoval investici Ondřej Fryc, generální ředitel Netretail Holding.

Vyjádření poskytl i Marcin Hejka, ředitel společnosti Intel Capital pro region střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. „Společnost Intel Capital poprvé rozpoznala potenciál této společnosti v roce 2008, kdy jsme provedli svou první investici. Netretail Holding je jedním z předních internetových prodejců ve střední a východní Evropě a dosáhl silného růstu navzdory nesnadným ekonomickým podmínkám v regionu a negativnímu vývoji HDP. Společnost jsme podporovali v obtížných časech a jsme přesvědčeni, že má skvělé předpoklady pro to, aby mohla expandovat i na další trhy v regionu.“

Netretail Holding v současné době provozuje lokalizované internetové obchody, které nabízejí šest set kategorií produktů – od spotřební elektroniky až po sportovní vybavení. Mall.cz má přes milion registrovaných zákazníků a denně stránku navštíví přes sto tisíc uživatelů. Za poslední fiskální rok (k 31. březnu 2010) dosáhly konsolidované příjmy skupiny 100 milionů dolarů (bez DPH).

Zdroj: Intel Capital, ChannelWorldKomentáře