Konkurence: Mall.cz otevřel pobočku v Ostravě. Další plánuje v Praze

Internetový obchodní dům Mall.cz otevírá svou čtvrtou pobočku v Ostravě. Zatím funguje pouze jako odběrné místo. Co dalšího prodejce chystá?Mall.cz otevřel svou čtvrtou pobočku v Ostravě.Po dvou pobočkách v Praze a jedné v Brně mohou od 29. 9. zákazníci Mall.cz osobně vyzvedávat zboží i v Ostravě. Prodejna o rozloze 150 m2 je umístěna v ulici 1. Máje 103, v novém areálu In Parku a je otevřena od 10 do 19 hodin.

Nová ostravská pobočka Mall.cz zatím nabízí zákazníkům možnost osobních odběrů zboží, později chce také dovolit nákup jako v klasické kamenné prodejně. Spuštění prodeje bude záviset na zájmu zákazníků. „Odhadujeme, že během několika týdnů bude na prodejně dostupné zboží, o které je velký zájem,“ potvrdila pro ChannelWorld Michala Gregorová, PR manažerka Mall.cz.

Expanze kamenných obchodů internetového prodejce ale tímto krokem nekončí. Ještě na podzim otevře Mall.cz třetí pobočku v Praze a chystá se i do dalších měst, mezi kterými v současnosti vybírá.

Čeští zákazníci preferují osobní odběry a před nákupem oceňují možnost si zboží prohlédnout a osahat. Kamenné prodejny jsou tak i v době, kdy přes internet nakupuje téměř každý, velmi důležité. Po Praze a Brně otevíráme pobočku v dalším velkém městě, v Ostravě, a prodejny plánujeme otevírat i nadále,“ vysvětlil v tiskovém oznámení generální ředitel Mall.cz Marek Liška.

Jeho slova potvrzují i nedávné kroky obchodů Alza.cz, CZC.CZ a Kasa.cz.

Mall.cz je jedním z největších e-shopů v České republice. V minulém roce vykázal obrat 2,5 miliardy korun. Nedávno navíc získal investice v objemu 11 milionů eur, které plánuje investovat do svého dalšího rozvoje.

Zdroj: Mall.cz, ChannelWorldKomentáře