Konkurence: Kasa.cz hlásí vánoční růst prodejů, ale v nižší hodnotě

Český e-shop Kasa.cz zaznamenal před Vánoci o 36 procent více objednávek než v loňském roce. Ačkoliv objem objednávek roste, jejich průměrná cena nadále klesá. Podobnou situaci e-seller zaznamenal i na Slovensku.Konkurence: Kasa.cz zaznamenala před Vánoci nárůst objednávek o 36 %Podobně jako loni udává Kasa.cz pokles průměrné ceny objednávky za vánoční nákupy téměř o čtvrtinu z 5 100 Kč na 3 900 Kč. O 6 % v přepočtu na 4 800 Kč klesla i hodnota průměrné objednávky na Slovensku.

Rozdíl je dán tím, že Slováci letos na Vánoce mnohem více než Češi nakupovali nové televizory. Dva nejpopulárnější dárky na Slovensku byly LED TV Samsung, naproti tomu v ČR šly více na odbyt menší domácí spotřebiče s desetinásobně nižší průměrnou cenou,“ uvedla v tiskovém oznámení Jitka Součková, marketingová ředitelka Kasa.cz.

Vánoční prodeje od listopadu

V třetím listopadovém týdnu narostlo množství objednávek v internetovém obchodě Kasa.cz o 40 procent, nejsilnější prodeje pak zaznamenal 13. 12., tedy o den dříve než vloni. Nákupní špička však přišla až těsně před Vánoci, kdy ji Kasa podpořila reklamní kampaní a možností osobně vyzvednout zboží v prodejně v Praze na Černém Mostě.

Obecně byly nákupními hity letošních vánoc především robotické vysavače a stroje na přípravu espressa, naopak slabé prodeje zaznamenaly MP3 přehrávače.

Povánoční výprodeje s až 60 % slevami zahájil prodejce v pondělí 27.12.

Zdroj: Kasa.czKomentáře