Konkurence: Kasa.cz a Mall.cz přijímají platby přes PayU

E-shopy Kasa.cz a Mall.cz nově využívají služeb platební brány PayU a rozšiřují tak nabídku online platebních metod. Služeb PayU mají brzy využít i CZC.cz a Levneelektro.cz,

Konkurence: Kasa.cz a Mall.cz přijímají platby přes PayUKonkurence: Kasa.cz a Mall.cz přijímají platby přes PayUE-shopy Kasa.cz a Mall.cz výrazně rozšířily paletu podporovaných platebních metod díky zahájení využívání služeb platební brány PayU.

Internetový obchod Kasa.cz ji podporuje již od 5. 11. a nákupní galerie Mall.cz pak služeb platební brány začíná čerstvě využívat.

Díky PayU zákazníci e-shopu Kasa.cz mohou nově za svůj nákup zaplatit prostřednictvím tzv. platebních tlačítek Komerční banky, GE Money Bank, mBank, Raiffeisenbank, Fio Banky a Volksbank.

Dosud Kasa.cz podporovala jen platební tlačítko České spořitelny, respektive její službu Platba 24 pro placení on-line. Nově kromě platebních tlačítek výše zmíněných bank Kasa.cz podporuje i platby prostřednictvím nového českého mobilního systému Mobito. O jeho navázání spolupráce s PayU již ChannelWorld informoval.

Pro Mall.cz zajišťuje nově PayU platby prostřednictvím platebních tlačítek České spořitelny, Komerční banky, FIo Banky, GE Moneybank a mBank, které rozšiřují dosavadní podporované platební metody: platba při dodání, převodem z běžného účtu, on-line platba kartou, český systém PaySec a platební tlačítko Raiffeisenbank, respektive služba ePlatby. Mall.cz však nevyužije mobilní platební systém Mobito.cz, kdežto konkurenční Kasa.cz ano.

Oba přední české internetové obchody rozšířením stávající nabídky platebních metod reagují na vzrůstající oblíbenost on-line plateb u svých zákazníků. Rychlé bankovní převody jsou jednoduché, rychlé a ve spojení se spolehlivým obchodníkem, jakými Kasa.cz i Mall.cz bezpochyby jsou, patří bezkonkurenčně k nejbezpečnějším platebním metodám,“ uvedl ve zprávě pro média Gabriel Kalapoš.

Platební tlačítka jsou bezpečnější než on-line platby kartou

U tzv. platebních tlačítek, jejichž průkopníkem v rámci českého internetu byla někdejší eBanka, je velkou výhodou stejně vysoká úroveň zabezpečení provádění platby jako při přístupu k internetovému bankovnictví. Platební tlačítka jsou totiž s internetovým bankovnictvím propojena.

Na rozdíl od běžného převodu z účtu na účet má ale obchodník platbu potvrzenu prakticky obratem a může začít vyřizovat objednávku. Zboží se tak k zákazníkovi dostane rychleji. Ve srovnání s platebními kartami nelze tuto metodu zneužít tak snadno jako opsáním údajů z nalezené či odcizené platební karty s povolenými internetovými transakcemi.

Odemykání karet v internetovém bankovnictví jen pro nezbytně nutnou dobu k provedení on-line platby anebo autorizace platby opsáním kódu, který dojde ve formě textové zprávy na mobilní telefon, zdaleka ještě není všeobecně rozšířeným bezpečnostním standardem.

PayU budou využívat i e-shopy CZC.cz a Levneelektro.cz

Dalšími e-shopy, které mají podle tiskové zprávy české pobočky společnosti PayU využít služeb její stejnojmenné platební brány jsou CZC.cz a Levneelektro.cz. CZC.cz momentálně nabízí jen klasickou dobírku nebo platbu převodem z běžného účtu. V současnosti žádnou platební metodu pro rychlé uhrazení objednávky online nenabízí. To Levneelektro.cz ke zmíněným  platebním metodám přidává ještě online platby kartou.


Zdroj: PayU ČR, ChannelWorld
Úvodní foto: Kasa.cz, Mall.cz, PayU

Komentáře