Konkurence: JVS Group převzala GiTy

Problémy spojené se současnými ekonomickými turbulencemi vedly majitele poskytovatele telekomunikačních služeb GiTy k prodeji svých podílů. Novým vlastníkem společnosti se stala skupina JVS Group CZ. Jaké má s GiTy plány?GiTy má nového majitele. JVS Group CZ slibuje rozšíření služebJVS Group CZ v pátek prostřednictvím tiskové agentury oznámila, že „v minulých dnech uzavřela smlouvu se společností Arca Capital Bohemia a manželi Olgou a Valentinem Girstlovými o převzetí jejich obchodních podílů ve společnosti GiTy."

Podle zprávy je záměrem JVS upevnit pozici GiTy jako předního hráče na českém trhu telekomunikačních a IT služeb a poskytnout stabilní finanční zázemí pro další rozvoj firmy v nejbližším období.

„Naše první kroky byly soustředěny na posílení finanční stability firmy, především zajištění dodatečné hotovosti nezbytné k překonání přetrvávajících nepříznivých dopadů finanční krize a následné recese na trhu ICT technologií a služeb," uvedl v oznámení Luděk Vilím, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti GiTy. „To máme již za sebou a zaměstnanci firmy, její dodavatelé i zákazníci si nyní mohou být jisti, že GiTy má opět silné zázemí a spolu se svou vysokou odborností i všechny předpoklady k dalšímu rozvoji. Společnost GiTy má dlouhodobě dobré jméno mezi svými zákazníky a je tedy na co navazovat," doplnil dále Vilím.

Bez zajímavosti není ani nový majitel, společnost JVS Group CZ. Ta byla totiž až doposud známa spíše díky svým aktivitám v oblasti obchodu a reklamy. Firma pořádá řadu koncertů popových hvězd a realizuje eventy na klíč. JVS Group je finanční skupinou holdingového typu a dle svých slov cílí své investice na i na další perspektivní obory a příležitosti.

GiTy patří k významným poskytovatelům telekomunikačních služeb na platformě pozemní i satelitní. Se jmény manželů Girstlových byla spojena již od roku 1990, kdy vstoupila na český trh v oblasti strukturovaných kabeláží. Postupně firma rozšiřovala svou působnost na oblasti podnikových privátních sítí, telefonní komunikace a IP telefonie, videokonferencí a satelitních služeb i bezpečnost IT a komunikací. GiTy se zároveň zabývá výstavbou telekomunikačních sítí a správou IT. Působí v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.Komentáře