Konkurence: GTS získalo MEF certifikaci ethernetových služeb

Skupina GTS Central Europe (GTS), telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center, oznámila dokončení certifikace MEF 9 a MEF 14 svých ethernetových služeb. K čemu ji opravňuje?Konkurence: GTS získalo MEF certifikaci ethernetových služebProgram certifikace MEF (Metro Ethernet Forum) je standardem telekomunikačního oboru pro výkonnost ethernetových služeb operátorů.

MEF 9 a MEF 14 jsou specifikace testů služeb, které definují řadu testovacích případů pro ověření schopnosti operátora Ethernetové sítě dodávat „MEF-kompatibilní“ Ethernetové služby. Shoda se ověřuje přes UNI (User Network Interface).

GTS se podle svého prohlášení stala prvním operátorem v regionu střední a východní Evropy, který tuto certifikaci získal. „Vzhledem k rychle rostoucí poptávce po aplikacích vyžadujících širokopásmové připojení je ethernet pro firemní a velkoobchodní zákazníky preferovaným řešením,“ uvedl v tiskovém oznámení Ignacio Irurita, CTO skupiny GTS.

Pro jednotné sítě

MEF je globální neziskovou organizací, která se věnuje urychlení přijetí Ethernetu jako preferované technologie pro sítě a služby. Jejími členy je více než 180 poskytovatelů služeb, dodavatelů vybavení a testovacích společností. MEF s nimi spolupracuje na rozvoji technických specifikací a doporučení pro zaručení kompatibility a propojitelnosti napříč telekomunikačními sítěmi.

Veškeré testy nutné pro získání certifikace byly prováděny s využitím skutečných služeb skupiny GTS a uskutečnila je americká společnost Iometrix, která je autorizovanou certifikační autoritou MEF.

Ethernetová platforma skupiny GTS pokrývá Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Rumunsko.

Zdroj: GTS, ChannelWorldKomentáře