Konkurence: GTS na Slovensku otevírá nové datové centrum

Skupina GTS Central Europe (GTS), poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center v regionu, otevřela tento týden nové datové centrum v Bratislavě.GTS na Slovensku otevírá nové datové centrum Datové centrum GTS o rozloze přes 3000 m2 je vybudováno v souladu se standardy tier 3. Společnost uvádí, že počet datových center zvyšuje v reakci na vzrůstající poptávku po housingových a hostingových službách.

Čistá zákaznická plocha dvou datových sálů činí 1100 m2, což představuje kapacitu pro více než 400 racků, a je připravena pro další rozšiřování. Jedním z prvních zákazníků, který bude využívat služby nového datového centra již tento rok, je Poštová Banka.

Standardy tier 3 garantují 99,982% dostupnost všech parametrů, jako je napájení, chlazení a telekomunikační infrastruktura.

Portfolio služeb poskytovaných datovým centrem zahrnuje fyzické umístění serveru, pronájem celého racku nebo místa v něm i pronájem ohrazené plochy či klece v datovém centru. Mezi doplňkové služby patří vzdálený přístup, pronájem kancelářského prostoru a zabezpečené skladovací prostory.

GTS nyní provozuje v pěti evropských zemích (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko) celkem 14 datových center o celkové rozloze více než 13 000 m2 a dostupném příkonu více než 28 MW.

Zdroj: GTS
Foto: © .shock - Fotolia.comKomentáře