Konkurence: GC System prvním certifikovaným partnerem IBM pro „Dynamickou infrastrukturu“

Prvním certifikovaným partnerem IBM pro program „Dynamic Infrastructure“ se stala společnost GC System. Co nabízí Dynamická infrastruktura a jaké jsou podmínky spolupráce pro další partnery?Součástí kampaně IBM Smarter Planet je také nabídka budování Dynamické infrastruktury, která přináší úspory a urychluje implementaci nových technologií. Dynamická infrastruktura je strategická vize společnosti IBM, týkající se transformace infrastruktury IT. Tento vývojový model podle výrobce obnovuje ekonomičnost IT, zlepšuje provozní efektivitu, pomáhá snížit a řídit narůstající náklady, urychluje implementaci IT a poskytuje bezpečné a odolné IT prostředky na jakékoli úrovni.

Řešení v oblasti dynamické infrastruktury se zaměřují na problematické body v IT infrastruktuře a pokrývají oblasti zahrnující virtualizované prostředky; efektivní, optimalizovaná a k životnímu prostředí šetrná zařízení; odolné IT prostředky; poskytování důvěryhodných a dobře spravovaných informací. Dynamickou infrastrukturu propafuje IBM v rámci aktuální celosvětové kampaně Smarter Planet.  Více se o ní můžete dozvědět přímo na stránkách IBM.

Jako první v České republice a dokonce v rámci celého regionu CEMEA (střední a východní Evropa, střední východ a Afrika) získala certifikaci pro dynamickou infrastrukturu společnost GC System. Celosvětově je pro tuto oblast certifikováno 26 společností. „GC System jsme zvolili na základě naši dlouhodobé spolupráce s vědomím, že jde o společnost se silným technickým i obchodním týmem. Pro dosažení certifikace museli její zaměstnanci projít půlročním vzdělávacím programem,“ uvedl na tiskové konferenci k představení výhod Dynamické infrastruktury Petr Synek, IBM Global Technology Services.

„Se spoluprací s IBM jsme velmi spokojeni po technologické i obchodní stránce. Část investic vložených do vzdělávání se nám v rámci partnerských programů vrátila zpět. Nyní těžíme z výjimečné pozice, kterou jsme díky certifikaci získali,“ komentoval spolupráci pro ChannelWorld Adrian Demeter, technický ředitel GC System.

Prostor pro další partnery je v české pobočce stále otevřen. „Nelimitujeme počet partnerů, kteří mohou tuto certifikaci získat, ale zájemce musí splnit náročná kriteria,“ potvrdil na dotaz ChannelWorldu Petr Havlík, ředitel divize systému a technologií IBM ČR.Komentáře