Konkurence: Euronics zavedl on-line platby přes PayU

E-shop retailového řetězce Euronics rozšířil možnosti úhrady o on-line platby. Snaží se dohnat ostatní e-taily.

Konkurence: Euronics zavedl on-line platby přes PayUKonkurence: Euronics zavedl on-line platby přes PayUEuronics se rozhodl pro zavedení on-line plateb, aby přilákal další zákazníky, kteří jsou spíše zvyklí nakupovat v e-shopu než v kamených prodejnách retailu.

Spuštěním e-shopu jsme se chtěli přiblížit skupině zákazníků, kteří upřednostňují nákup on-line a služby na prodejně pro ně nejsou dostatečnou motivací,“ uvedl v oznámení mluvčí společnosti Euronics Bohuslav Komín.

Tlak na zavedení služby vytváří i požadavek zákazníků na rychlost dodání zboží.

Zákazník, který objedná zboží skladem, zkracuje využitím PayU termín dodání o 2 až 3 dny oproti běžnému převodu,“ dodal k dalším výhodám Komín.

Euronics má velké plány

Zavedením elektronických plateb se Euronics přibližuje velkým e-tailerům výpočetní techniky a spotřební elektroniky.  V oznámení retailový řetězec uvádí, že bude útočit na pozici lídra v prodeji elektra přes internet.

Euronics je v současnosti největším multikanálovým prodejcem elektra, který PayU využívá,“ tvrdí Bohuslav Komín.

V platební bráně PayU zákazník vybere banku, ve které má účet a přihlásí se. Další postup je běžný jako u internetového bankovnictví, s tím rozdílem, že formulář k úhradě má předvyplněný.

Při využití on-line platby přes platební systém PayU probíhá převod prostředků v reálném čase a je viditelný pro zákazníka i provozovatele e-shopu během několika sekund. Díky tomu může prodejce provést rychlejší expedici zboží.

Zdroj: Euronics

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře